Yurt Dışında Eğitim

Türkiye’de doğmak… Türkiye’de büyümek… Türk kültürüyle ülkenin farklı farklı şehirlerinde büyüyen, hala büyümeye devam eden, büyümüş çoluk çocuğa karışmış hatta emekli olmuş milyonlarca insan… Eskiden yurtdışına gitmek ne kadar hayaldiyse, artık resmen gereklilik. Birçok insan için hala hayal olmayı sürdürürken diğer birçok kişi için artık alışkanlık olmuş bile. 

Ülkemizde verilen İngilizce eğitimi ne kadar iyi olursa olsun, o dilin konuşulduğu yere gitmeden, hayatın içine girmeden bu dil öğrenilmiyor! Her ne kadar iyi bir eğitim alsak, karşımızdakini anlasak, derdimizi anlatsak da yazarken, dinlerken anlarken güvensiz oluyoruz & bunun olumsuz etkilerini yaşıyoruz. 

Bahaneleri bir kenara bırakalım, aslında kimse dil konusunda yeteneksiz, başarısız değil sadece her işin bir yöntemi var. Dili iyi bir şekilde öğrenmek istiyorsan, o dilin konuşulduğu ülkeye gitmen gerekiyor. Yurtdışında dil eğitimi almak kendinize yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biridir ve  Yurt dışı eğitim konusunda destek almak isterseniz uzman firmamız size bu konuda en güvenilir hizmeti sağlamaktadır.

Neden Yurt Dışında Eğitim Almalıyım?

DİLİ EN İYİ ŞEKİLDE ÖĞRENMEK

Yurtdışında dil eğitimi almak için en basit sebep; ana vatanında öğreneceğiniz dili kendi ülkenizde aynı şekilde öğrenmeniz zor olmasıdır. En iyi okullara gidip en iyi öğretmenlerden bile ders alsanız, günün sonunda kendi yaşadığınız ülkenin diline dönersiniz. Oysaki dil öğrenirken en önemli  şey, hayatın içine girmeniz ve o dili tecrübe etmenizdir. Bunu yapmanın da en kolay yolu, eğitiminizi o dilin konuşulduğu ülkede almanızdır. Günün 24 saati o dili konuşmanın zorunluluğu size o dili en iyi şekilde öğretecektir. 

KÜLTÜR

Yurtdışında dil eğitimi almanızın tek avantajı dil öğrenmek olmayacaktır. Aynı zamanda gittiğiniz ülkenin kültürünü de öğreneceksiniz hem dilinizi hem de vizyonunuzu genişleteceksiniz. En büyük kültür kazanımı, tecrübedir. Ve gideceğiniz yurtdışı eğitimi size muhteşem bir tecrübe olarak dönecektir. 

YENİ İNSANLAR

Yurtdışında alacağınız eğitim boyunca tabii ki sadece okulda vakit geçirmeyeceksiniz. Unutmayın, zaten bu eğitimi yurtdışında almanızın en büyük sebebi hayatın içine girmek ve dili yaşarken tecrübe etmek. Ve bunu yaparken de tabii ki yalnız olmayacaksınız. Yeni insanlar tanıyacak ve hatta belki de çok büyük dostluklar kazanacaksınız. 

BİLGİ

Bilgi çok geniş bir kavramdır. Çıkacağınız bu yolculukta hem dil bilgisi hem kültürel bilgi kazanmış olacaksınız. Belki de yurtdışında dil eğitiminiz için Cape Town’ u tercih ettiniz. Burada gerçek penguenlerin yaşadığı muhteşem bir Penguen Adası olduğunu biliyor muydunuz? Belki gitmeseydiniz öğrenemeyecektiniz. Ya da Amerika’ nın en yüksek binasının New York’ta bulunan One World Trade Center olduğunu? New York’ta alacağınız eğitimde mutlaka bunu da yerinde öğreneceksiniz. Hatta öğrenmekle kalmayıp yaşama şansınız oldukça yüksek!

KARİYER

Yurtdışında alacağınız dil eğitimi CV’ nize eklediğiniz takdirde yaratacağı fark kesinlikle küçümsenemez. Günümüzde artık birçok iş yeri, işe alımlarda İngilizceyi şart koşmaktadır. Eskiden İngilizce bilmek fark yaratırken, artık İngilizceyi ne kadar bildiğiniz ya da İngilizceyi nerede öğrendiğiniz fark yaratır. İngilizce ya da farklı bir dili, konuşulan ülkede, iyi ve bilindik bir okulda almış olmanız, sizin farkınızı ortaya koyacak, sizi üst sıralara taşıyacaktır.

PRESTIJ

Yurtdışında dil eğitimi almak, dili kendi ülkenizde öğrenmenize nazaran daha prestijlidir. Bu hem yeni bir işe girerken, hem kendi işinizi geliştirirken, hem de eğitim hayatınızda size prestij sağlayacak bir durumdur.

HAYATA KISA BİR ARA

Yurtdışında dil eğitimi almak demek, aynı zamanda kendi ülkenizden ve dolaylı olarak kendi hayatınızdan belirli bir süre ayrılmak demektir. Bu da aslında hayatınızda kısa bir mola demektir. Kendi rutin yoğunluk ve stresinizden uzak zaman geçirmek, hayatınıza dışarıdan bakmak size çok iyi gelecektir. 

ÖZGÜVEN

Yurtdışında alacağınız eğitiminizden en büyük kazancınız kesinlikle ÖZGÜVEN olacaktır. Her ne kadar dili iyi bilsek, doğru yazsak, doğru konuşsak da, kendimizi ifade ederken çoğu zaman özgüvensiziz. Kaç yaşında olursak olalım, bu özgüveni kazanmanın en etkili ve doğru yolu, dili dilin konuşulduğu yerde, hayatın içine girerek, zorlayarak, zorlanarak öğrenmektir. İşte gerçek özgüven o zaman oluşacaktır.

YURT DIŞINDA DİL EĞİTİMİ ALABİLECEĞİM ÜLKELER NELERDİR? 

BİZE YAZIN