Yurt Dışında Lise Eğitimi

Liseyi Yurtdışında Okumak Nedir?

 • Yurtdışında Lise Eğitimi; birçok öğrencinin hayalidir.

 • Yurtdışıda Lise Eğitimi; içinde yaşadığımız mevcut durum ve ülkemizdeki eğitim ve iş kaygısı dikkate alındığında, ailelerin çocuklarına verebileceği en kıymetli hediyedir.

 • Yurtdışında Lise Eğitimi; geleceğe yatırımdır. 

Yurtdışı lise eğitimine yönelik talepler özellikle son yıllarda oldukça artmış durumdadır. Bunun başlıca sebepleri hem ailelerin hem de öğrencilerin vizyonlarının genişlemesi, yapılabilecek şeyleri artık HAYAL olarak görmeyip bunlarla ilgili adım atmalarıdır. Ve tabii ki bu adımı atan cesur insanların diğerlerine de örnek olmasıyla yurtdışında lise okumak isteyen öğrencilerin ve çocuklarını yurtdışında lise okutmak isteyen ailelerin sayısı artmıştır.

Yurt Dışında Lise Eğitimi Almayı Düşünen Öğrencilerimize

 • Kesinlikle kolay olmayacak! Sıcak yatağınızdan çıkıp, annenizin hazırladığı kahvaltı, sıktığı portakal suyuyla uğurlandığınız okulunuz, okula giderken mutlu hissetmenizi sağlayacak kadar önemli olan arkadaşlarınız, kendi dilinizde kendinizi özgürce ifade edebilmenizin rahatlığı yurtdışında olmayacak. Hayatınıza bir “challenge” (meydan okuma) gelecek. Ama şunu unutmayın, bu eğitime giderek, zorlansanız bile, artık geride bıraktığınızın çok daha ötesinde bir BİREY OLACAKSINIZ.

 • FARK YARATACAKSINIZ! Her ne kadar artık daha çok öğrenci yurtdışında lise okumaya gitse de, hala bir azınlıktır. Daha lisedeyken yurtdışında eğitim almaya başlayan öğrenciler yaşıtlarının çok ötesine geçer.

 • İKİNCİ BİR DİLİNİZ OLACAK! Türkiye’de öğrendiğiniz ya da yaz döneminde kısa kısa gittiğiniz kamplarda öğrendiğinizin çok daha ötesinde İNGİLİZCE bilginiz olacak, neredeyse ana dil düzeyinde İngilizce konuşabileceksiniz. (tabii ki lise eğitimi aldığınız ülke farklı bir dildeyse, aynı şey o dil için de geçerli olacaktır)

 • GERÇEKTEN ÖĞRENEREK EĞİTİM ALACAKSINIZ! Türkiye’de ne kadar iyi eğitim veren liseler olsa da, Türk eğitim sistemi ezbere dayalı bir sistemdir. Oysaki yurtdışında alacağınız eğitim sizi araştırmaya, sunum yapmaya, proje hazırlamaya yönlendiren ve bu şekilde de öğrenmenizi hedefleyen bir eğitim sistemidir.  

 • VİZYON SAHİBİ OLACAKSINIZ! Yeni bir kültür tanıyacak, benimseyecek, kendinizi ve vizyonunuzu genişleteceksiniz.

 • YENİ ARKADAŞLAR! Ülkenizde çok sevdiğiniz arkadaşlarınızı bırakıp gitmek ne kadar zor olsa da unutmayın, farklı kültür, dil ve dinden çok farklı çok güzel yeni arkadaşlıklar kuracaksınız! Gittiğiniz lise çok uluslu bir lise değilse, orada farklı olan siz olacaksınız, herkes sizi merak edecek ve sizinle arkadaş olmak isteyecek. En güzel dostlukların bu yaşlarda kurulduğu kesinlikle doğru, siz de gittiğiniz yerde kesinlikle harika dostluklar kuracaksınız!

 • YURTDIŞINDA ÇOK İYİ ÜNİVERSİTELERE DEVAM ETME ŞANSINIZ OLACAK! Birçok öğrenci Amerika, İngiltere, Kanada ve benzeri ülkelerdeki EN İYİ okullarda lisans eğitimi almak ister ama akademik yeterlilik ve kabul anlamında sıkıntı yaşar. Liseyi o ülkenin eğitim sisteminde okuduğunuz takdirde, bu okullara kabul imkânınız artar ve aynı zamanda bu okullardaki başaranız da kesinlikle aratacaktır. Çünkü artık o ülke vatandaşı öğrencileriyle akademik ve dil anlamında aranızda bir fark kalmamış olacak. 

Yurt Dışında Lise Eğitimi Planlayan Ailelerimize

 • Kesinlikle zor bir karar, bunun bilincindeyiz. Ama bu kararın çocuğunuz hayatı, başarısı ve geleceği için vereceğiniz en doğru karar olduğunun da bilincindeyiz.

 • Çocuğunuz liseyi yurtdışında okuduğu takdirde, anadili gibi ikinci bir dile sahip olur.

 • Bu yaşta yurtdışında okumaya giden öğrenciler, hayattan ne beklediğini çok daha iyi bilen, sorumluluk sahibi, hayata sağlam adımlarla başlayan bireyler haline gelirler.

 • Çocuğunuzun eğitim hayatının yurtdışında devam etmesini istiyorsanız, lise eğitiminin devamında üniversite hayatında da çok daha başarılı olacağına emin olabilirsiniz. Aynı zamanda girilmesi zor olan, dünya okullarında okuma şansları çok daha fazla olacaktır. Yurtdışında üniversite eğitimi için Lisans sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

 • Çocuğunuz yurtdışındaki eğitim sistemi ile araştırarak, kalıcı bir şekilde öğrenir. Ezbere dayalı eğitimden uzak, bilinçli bir eğitim almasını sağlarsınız.

 • Çocuğunuz farklı kültür, din, dil ve ırklara hoşgörü ve saygıyla büyümeye devam eder.

BİZE YAZIN