Neden İngiltere’de Dil Eğitimi Almalıyım?

 1. İngiltere’ de konuşulan ana dil İngilizcedir. Hayatın içine girdiğinizde duyacağınız dil İngilizce olacaktır. İngiliz İngilizcesi – bu dilin en saf hali olarak bilinmektedir. Ayrıca, İngiliz aksanını seviyorsanız, doğru yerdesiniz.
 2. İngiltere, Yaşam standartlarının yüksek olduğu bir ülkedir. İngiltere’de dil eğitimi almak size saygınlık kazandırır. İngiltere’ de eğitim almış olmanız CV’ nizde önemli bir yer oluşturacaktır.
 3. İngiltere’de dil eğitim almak farklı kültürleri tanımanızı ve vizyonunuzu genişletmenizi sağlar.
 4. İngiltere ülkemize oldukça yakındır ve saat farkı da oldukça azdır. Eğer ülkenizden çok fazla uzaklaşmak istemiyorsanız İngiltere çok doğru bir seçenek olacaktır.
 5. Dünya’ nın en iyi üniversiteleri olarak bilinen Oxford ve Cambridge üniversiteleri İngiltere’ dedir ve gittiğinizde bu fakülteleri ziyaret edebilirsiniz.
 6. İngiltere’ de dil eğitiminizden sonra bir lisans ya da yüksek lisans programına katılmak isterseniz prestijli birçok okul seçeneği sizi bekliyor olacaktır.
 7. İngiltere Dil Okulları British Council ve English UK eğitim kurumları tarafından denetlenmektedir, bu da gideceğiniz okul için size bir teminat oluşturmaktadır.

İngiltere’de Dil Eğitimi

İngiltere’ de Konaklama

İngiltere’ de dil eğitimi alırken 3 farklı şekilde konaklayabilirsiniz.

 1. Aile Yanı Konaklama: Okulunuzun ayarladığı güvenilir bir ailenin yanında konaklayabilirsiniz.
 2. Yurt Konaklama: Okulunuzun ayarladığı rezidans ya da apart şeklindeki bir yurtta konaklayabilirsiniz.
 3. Oda Kiralama: Okulunuzdan bağımsız bir evin odasını kiralayabilirsiniz.

Yurtdışında konaklayabileceğiniz alternatiflere dair detaylı bilgiye “Yurtdışında Konaklama Seçenekleri” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

ASLEN EDU olarak biz de anlaşmalı olduğumuz şirketler üzerinden size daha ekonomik konaklama ayarlayabilmekteyiz. İngiltere’de farklı konaklama alternatifleri için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İngiltere’de Çalışma

İngiltere’ de dil eğitimi alırken yasal çalışma hakkınız bulunmamaktadır. Okurken aynı zamanda çalışabilmeniz için İngiltere’ de lisans ya da yüksek lisans yapıyor olmanız gerekir. Bu durumda haftada 20 saat yasal çalışma hakkınız olacaktır. Aynı zamanda eğitiminiz bittikten sonra da POST STUDY WORK kapmasında +2 yıl İngiltere’ de kalabilir ve çalışabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere’ de dil eğitim almak istiyorsanız İngiltere vizesine başvurmanız gerekmektedir. Vize başvurunuzu İngiltere Konsolosluğu resmi vize başvuru merkezi olan TLS CONTACT’ te şahsi olarak yapmanız gerekmektedir. TLS ofisleri İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep’ te bulunmaktadır. İngiltere için 4 farklı Öğrenci vize türü mevcuttur.

 1. Standart Visitor Visa – 6 aya kadar eğitim alacak öğrenciler turist vizesine başvurmalı ve dil kursu seçeneğini seçmelidir. Vize 6 ay süreyle verilmektedir. Öğrencilerin eğitim aldıkları süre bitiminde 6 ayı geçmeyecek şekilde +1 ay fazladan kalma hakları vardır.
 2. Short Term Study Visa – 11 aya kadar eğitim alacak öğrenciler içindir. Vize süresi 11 ay olarak verilmektedir. Öğrencilerin eğitim aldıkları süre bitiminde 11 ayı geçmeyecek şekilde +1 ay fazladan kalma hakları vardır.
 3. Student Visa – Eskiden Tier 4 olan vize türüdür. Akademik amaçlı giden ve belli bir İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler içindir. Vize 1 ay olarak basılmakta ve İngiltere’ de uzatılmaktadır.
 4. Child Student Visa – İngiltere’ de eğitim almak isteyen ve 18 yaşının altında olan öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.

İngiltere oldukça zor vize şartlarına sahiptir. Bloğumuzda yer alan “Yurtdışına Vize Alabilir miyim?” yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. ASLEN EDU olarak İngiltere Dil Okullarında eğitim alacak öğrencilerimizin İngiltere öğrenci vizesi danışmanlığını profesyonel olarak ücretsiz olarak sağlamaktayız. ÜCRETSİZ VİZE ANALİZİ için bize buradan ulaşabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları ve Fiyatları

İngiltere’de dil eğitimi alabileceğiniz en iyi Dil Okullarına şehirlere göre ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki listeden eğitim almak istediğiniz şehrin linkine tıklarsanız bu şehirde bulunan ve çalıştığımız okulları görebilirsiniz. İngiltere Dil Okulları için size özel fiyat teklifi almak isterseniz iletişim formumuzu doldurmanız yeterlidir.”

İNGİLTERE’ DE EĞİTİM ALABİLECEĞİM BAŞLICA ŞEHİRLER NELERDİR? 

 

Londra şüphesiz eğitim alınabilecek en güzel şehirlerden biridir. İngiltere’de okumak ve de metropol hayattan uzaklaşmak istemiyorsanız kesinlikle en doğru adrestir. Sanatın, kültürün, ekonominin, turizmin başkentidir. Aynı zamanda İngiltere’nin ortasında bulunduğu için etrafındaki birçok şehre de kolay ulaşım olanağı sağlar

DAHA FAZLA

 

Cambridge şehri özellikle İngiltere’nin tarihi dokusunu sevenler için en ideal şehirlerden biridir. Cambridge şehrinin en önemli özelliği, dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan ve şehire ismini vermiş Cambridge Üniversitesi’nin burada bulunmasıdır. Cambridge Üniversitesi “College sistemi” ile eğitim verir, yani şehrin her yerine dağılmış fakültelerden oluşur.

DAHA FAZLA

 

Oxford şehri de Cambridge gibi adını dünyanın en büyük üniversitelerinden birine vermiş ve Oxford üniversitesi sayesinde akademik bir şehir havasına girmiştir. Şehrin dörtte birini öğrenciler oluşturmaktadır, bu nedenle tarihi ve sakin bir şehir gibi görünse de aslında hareketli bir öğrenci şehri de denebilir. 

daha fazla

 

Her ne kadar İngiltere’nin Bodrumu olarak bilinse de Brighton şehrinin tamamen kendine özgü bir havası vardır. İngiltere’nin güneyinde bir sahil şehridir ve boylu boyunca uzanan taş sahili ile ün yapmıştır. Özellikle yaz döneminde Brighton’da olmak oldukça keyiflidir, okyanus suyu biraz bulanık olsa da, sörf ve kanoyla gezmek gibi alternatifler için denizi kullanabilirsiniz.

daha fazla

 

Bournemouth İngiltere’nin güneyinde boylu boyunca kum sahiliyle uzanan bir şehirdir. 2018’de Bournemouth sahili İngiltere’nin en güzel sahili seçilmiştir. Sahilin hemen ilerisindeki yemyeşil park ve trafiğe kapalı alandaki ufak şehir merkezi Bournemouth’ u dil eğitimi almak için en iyi şehir seçeneklerinin arasına sokar. Sosyal hayatın hareketli olduğu bir şehirdir. 

daha fazla

 

Manchester şehri İngiltere’nin kuzey batısında bulunur ve ülkenin en kalabalık 6. şehridir. Manchester’dan Londra’ya hızlı trenle ortalama 2 saatte ulaşabilirsiniz. Manchester Londra gibi sanat, kültür ve eğlence anlamında İngiltere’nin önde gelen şehirlerinden bir tanesidir ama yaşam şartları Londra’dan çok daha ekonomiktir. 

daha fazla

 

Liverpool İngiltere’ nin en önemli liman şehirlerinden biri olmasının yanı sıra son zamanlarda uluslararası öğrencilerin de en çok tercih ettiği şehirlerden bir tanesidir. En büyük sebebi de şüphesiz ekonomik olması ve kolay bir yaşam sunmasıdır. Aynı zamanda İngiltere’nin en kalabalık ve renkli şehirlerinden biri olan Manchester şehrine trenle sadece yarım saattir 

daha fazla

 

Birmingham İngiltere’nin ikinci en büyük şehridir ve modern mimarisi & kozmopolit atmosferiyle son zamanlarda daha çok uluslararası öğrenciyi kendisine çekmektedir. Sanat alanında oldukça gelişmiş olan şehir gece hayatıyla ve müzeleriyle de ünlüdür. Kendine ait havaalanı bulunmaktadır ve ülkemizden de belirli günlerde buraya uçuş sağlanmaktadır.

daha fazla

Bristol şehri Türk öğrenciler arasında çok popüler olmamasına rağmen, yurt dışı eğitim için tercih edildiğinde neredeyse hiçbir öğrencinin pişman olmadığı bir şehirdir! İngiltere’ nin güney batısında bulunan Bristol, Londra’ya da sadece 2,5 saat uzaklıktadır. İngiltere’ ye özgü kraliyet havasının izlerini taşıyan şehir aynı zamanda da oldukça modern bir şehirdir.

daha fazla

Canterbury şehri için kalabalıktan uzak, yeşili bol olan bir masal şehir diyebiliriz. İngiltere’nin güney doğusunda yer alan Canterbury, 2. Dünya savaşında oldukça hasar almış ama sonrasında yenilenmiş ve ortaya tarihi ve modern, sevimli bir şehir çıkmıştır. Cambridge gibi ortasından bir nehir geçer.

daha fazla

Şehrin gerçek adı Newcastle Upon Tyne‘ dır. Nedeni ise Tyne nehrinin hemen kıyısında uzanması ve güzel nehri sayesinde daha keyifli de bir şehir olmasıdır! İngiltere’nin kuzeyinde yer alan Newcastle, ünlü Newcastle üniversitesine de ev sahipliği yapmaktadır. Newcastle üniversitesi “en iyi öğrenci deneyimi” yaşatan üniversitelerden biri olmuştur

daha fazla

Torbay şehri aynı zamanda Torquay olarak da geçmektedir. İngiltere’nin güney batısında inanılmaz doğal güzelliklere sahip bir sahil şehridir. Kumlu plajı, okyanus havası ve sık sık göreceğiniz palmiyeleri size bir tatil yeri havası yaşatacaktır. 

daha fazla

Eastbourne, İngiltere’ nin güneyinde Brighton ve Hastings şehirleri arasında yer alan tatlı bir sahil kentidir. Özellikle yurtdışı eğitiminize yaz döneminde gidiyorsanız fazlasıyla tavsiye edebileceğimiz bir şehir olan Eastbourne muhteşem bir deniz manzarasına sahiptir. 

daha fazla

Ölmeden önce görmeniz gereken şehirler listesine giren Edinburgh, birçok insanın “hayal şehir” olarak adlandırdığı, kendine özgü karakteristik bir havası olan ve gelenleri asla pişman etmeyen bir şehirdir! Edinburgh aslında İngiltere’ de değil, gene Birleşik krallığa bağlı olan İskoçya’ da bulunmaktadır. 

daha fazla

Worthing İngiltere’nin güneyinde, Londra’ya 2 saat uzaklıkta küçük ve güvenilir bir sahil kasabasıdır. Aynı zamanda Brighton şehrine de sadece 20 dakika uzaklıktadır. Daha ekonomik bir şehirde yaşamak isteyen birçok insan Worthing’te yaşayıp Brighton’da çalışmaktadır. Deniz kenarına kurulmuş bir şehir olduğu için özellikle denizden uzak kalmak istemeyen öğrencilerimiz için idealdir. Aynı zamanda İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen ama daha ekonomik şartlarda yaşamak isteyen öğrencilerimiz için de idealdir; birçok şehre göre konaklama ve yaşam masrafları çok daha uygundur. Bir diğer avantajı ise daha küçük ve sakin bri yer olmasından dolayı eğitime daha çok odaklanma fırsatı sunmasıdır. Genelde tüm yurt ve aile yanları okula yürüme mesafesindedir. Küçük bir yer olmasına rağmen şehir merkezi oldukça renkli ve keyiflidir.

 

CES Worthing

İngiltere’ de Yaşam

İngiltere’ de Yaşam ve Kültür

Özellikle “tarih” ilgi alanlarınızdan biriyse, İngiltere’yi tercih etmek sizi mutlu edecektir çünkü İngiltere tarihi ve kültürelaçıdan kesinlikle en zengin ülkelerden bir tanesidir. Dünyaca ünlü birçok müzeye, katedrale ve kaleye ev sahipliği yapar. Aynı zamanda festivali, eğlencesi alışverişi de bol bir ülkedir. Özellikle Londra hayatınıza renk katacak birçok alternatif sağlar. İngiltere’ de tren kültürü gelişmiştir, bir şehirden diğerine hızlı trenlerle gidebilirsiniz. Aynı zamanda BİSİKLET de İngiliz kültürünün bir parçasıdır. Büyük şehirler dahil her yerde bisiklet yolları vardır. Cambridge’ te okulunuza gitmek için çıktığınızda takım elbise ile bisiklet üzerinde işe giden insanları görürseniz şaşırmayın  İngilizler kibar ve saygılı insanlardır. Başta biraz daha mesafeli olduklarını söyleyebiliriz ama sonrasında alıştıkça cana yakın olduklarını da göreceksiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise İngilizlerin fazlasıyla dakik olmasıdır. Yani sakın dersinize geç kalmayın! İngiltere Avrupa, İskoçya ve İrlanda’ya oldukça yakındır. Vizeniz olduğu takdirde birçok yeri gezme şansı da bulursunuz. Para birimi Pound tur. (Sterlin olarak da geçer)

İngiltere ile Saat Farkı ve Uçuş Süresi

Türkiye yerel saati ile İngiltere arasında 3 saat fark vardır. İngiltere Türkiye’den 3 saat geridedir.İngiltere’ye Türkiye’ den ulaşım aktarmasız olarak ortalama 3,5 saat sürmektedir. Londra ve çevresinde 4 farklı havaalanına direk uçuş bulunmaktadır; Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton. ASLEN Edu olarak gideceğiniz şehre göre en uygun uçak bileti bulunması konusunda danışmanlık sağlamakta ve uçuşunuzdan önce size gerekli tüm detayları vermekteyiz.

İngiltere ile Saat Farkı ve Uçuş Süresi

İngiltere’de ılıman okyanus iklimi hakimdir. Ada olmasından dolayı yıl boyunca nem yüksektir ve bu nedenle yıl boyu yağış almaktadır. Buna rağmen dünyanın “güneş batmayan ülkesi” olarak bilinir. Her ne kadar fazla yağıştan şikayet edilse de tüm ülkeye hakim olan yeşil alanları da besleyen bu güzel yağmurlardır. Yazları aşırı sıcak ve kışları aşırı soğuk değildir. Gene de şu uyarıyı yapalım; yazın bile gitseniz sabah ile akşam arasındaki sıcaklık farkı oldukça fark eder bu nedenle yanınızda yağmur botu, şemsiye kadar kapüşonlularınızı ve şallarınızı eksik etmeyin.

İngiltere Mutfağı

İngiltere’nin kendine özel bir mutfağı var denilemez ama özellikle Fish & Chips (balık& patates) İngiltere ile özdeşleşen, gittiğinde herkesin tattığı bir yemektir. Aynı zamanda Jacket Potatoes yani bizim kumpirimiz oldukça meşhurdur. İngiliz mutfağının geleneksel bir diğer üyesi de ROAST (Rosto), ağır ateşte pişirilmiş dana etidir ve SUNDAY ROAST onlar için geleneksel Pazar Yemeği haline gelmiştir. Meşhur English Breakfast (İngiliz kahvaltısı) da kesinlikle denenmelidir. Türkiye kadar çay kültürü olan tek ülke olduğunu da ekleyebiliriz. Geleneksel 5 çayları meşhurdur ve hatta bizim kültürümüze bile geçmiştir. Aynı zamanda, Londra gibi kozmopolit şehirlerde dünya mutfağından farklı tatlar bulabilirsiniz. Dikkat etmemiz gereken bir nokta; eti çok pişmiş seviyorsanız mutlaka “well done” olarak istemelisiniz çünkü yurtdışında birçok ülke gibi İngiltere’ de eti çok pişirmezler. Domuz eti yemiyorsanız “no pork” kısmını da unutmayın 😉

İngiltere ile İlgili Ek Bilgiler

 1. İngiltere 4 tarafı denizlerle çevirili bir ada ülkesidir. Birleşik Krallık’ ı oluşturan ülkelerden bir tanesidir, diğerleri Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’ dır.
 2. Başkenti ve en popüler şehri Londra’ dır.
 3. Yönetim şekli monarşidir, kraliyet sistemi ile yönetilir.
 4. Avrupa’da yer almasına rağmen Schengen ülkeleri arasında yer almaz. 2019 senesinde Avrupa ülkelerinden tamamen ayrılmıştır. İngiltere’ye gitmek için İngiltere vizesine başvurmanız gerekir.
 5. İngiltere’nin resmi dili İngilizcedir. 

BİZE YAZIN