Neden Cape Town’ da Dil Eğitimi Almalıyım?

 1. Cape Town’da dil eğitimi almak için en önemli sebep; OKSİJEN’ dir. Şehir oksijen dolu, hayat dolu, ömür uzatacak kadar huzur doludur. Beyne fazlaca kan gideceği için belki de İngilizce öğrenilebilecek en güzel yerlerden biridir.
 2. Dili tamamen İngilizce olmasa da İNGİLİZCE resmi dil ve en ağırlıklı olarak konuşulan dildir. Özellikle uluslararası öğrencilerle halk her zaman İngilizce konuşur bu nedenle hayatın içine girip İngilizceye maruz kalacağınız bir yerdir. 
 3. İngilizce sadece derste öğrenilmez, ne kadar çok hayatın içine girerseniz o kadar çok, hızlı ve etkili öğrenirsiniz ve Cape Town hayatın içine girip yapabileceğinizAKTİVİTELER açısından muhteşem bir yerdir. 
 4. Yaşam masraflarının diğer ülkelere göre çok daha düşük olduğu EKONOMİK bir yerdir. Yurtdışı eğitim bütçenizi yaparken sadece okul ve konaklama değil ayrıca yaşam masraflarını da hesaba katmanız gerekir. Bu aşamada Dolar, Pound ve Euro kullanılan ülkelere nazaran buradaki yaşam masraflarınız neredeyse yarı yarıya olacaktır çünkü para birimi ZAR dır.
 5. Türkiye ile SAAT FARKI sadece 1 saattir bu nedenle sevdiklerinizle konuşmak için saatlerce beklemek zorunda kalmazsınız.
 6. Özelikle kış dönenimde bir eğitime gidiyorsanız Cape Town’u tercih etmelisiniz, böylece bu muhteşem şehir gerçek ve manevi anlamda içinizi ısıtacaktır, çünkü mevsimler terstir.
 7. En büyük avantajı ise vize sorununun olmamasıdır. Cape Town’a 1 ay VİZESİZ giriş yapabilirsiniz, 1 aydan uzun süreli gidişleriniz için vize başvurusu yapmanız gerekir fakat vize almak birçok ülkenin aksine kolaydır. 

Cape Town seyahatimiz ile ilgili keyifli bir yazı okumak ve birebir tecrübelerimizi görmek isterseniz, BENİM Cape Town HİKAYEM yazımızı okumayı unutmayın 🙂 

Güney Afrika / Cape Town’ da Eğitim

Cape Town’ da Konaklama

Cape Town’ da dil eğitimi alan öğrencilerimiz genellikle Cape Town Dil Okullarımızın kendi konaklamalarında kalmaktadır. Birçok okulun kendine iat ya da anlaşmalı olduğu yurt seçenekleri mevcuttur. Aynı zamanda anlaşmalı aile yanı konaklamalar da tercih edilir. Cape Town ekonomik olduğu için uygun fiyata oda kiralama da yapılabilmektedir ve bu konuda ASLEN EDU olarak biz de öğrencilerimize yardımcı olabilmekteyiz.

Cape Town’ da Çalışma

Cape Town dil okullarına devam ederken öğrenci vizesi ile minimum 6 aylık bir eğitime gidiyorsanız haftada 20 saat yarı- zamanlı olarak çalışma hakkınız olabilir bu vizenizde belirtilecektir. Cape Town’ da yaşam diğer ülkelere göre çok daha ekonomik olduğu için öğrencilerin ek gelir için çalışmaları da çok fazla gerekmemektedir 🙂 Eğitiminizi alırken bu mükemmel şehrin tadını çıkartabilirsiniz!”

Güney Afrika Vizesi

Cape Town dil okullarına gitmek istiyorsanız Güney Afrika Vizesine başvurmanız gerekmektedir. ASLEN EDU olarak Cape Town’ da dil eğitimi alacak öğrencilerimizin tüm vize işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirmekteyiz ve %99 vize garantisi bulunmaktadır. Başvurular şahsi olarak Ankara’ da bulunan Güney Afrika büyükelçiliğinde yapılmaktadır. Güney Afrika vizesiyle ilgili daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.  GÜNEY AFRİKA’ ya 1 ay süreyle vizesiz olarak gidebilir ve dil eğitimi alabilirsiniz.

Güney Afrika Dil Okulları

Güney Afrika’ nın muhteşem şehri CAPE TOWN’ da bulunan dil okullarında İngilizce Dil Eğitimi alabilirsiniz. Cape Town’ da bulunan en iyi Dil Okullarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Cape Town Dil Okulları için size özel fiyat teklifi almak isterseniz iletişim formumuzu doldurmanız yeterlidir.”

Güney Afrika / Cape Town’ da Yaşam

Cape Town’ da İklim

Güney Afrika’ da dil eğitimi almak istiyorsanız öncelikle şunu bilmelisiniz; Mevsimler terstir. Ülkemizde kışı yaşarken, Cape Town’da yazı yaşarız. Bu şehirde kışlar da hiçbir zaman kış gibi geçmez, ılıman iklim her zaman hakimdir. Cape Town kışı zor gördüğünüz, yazları uzun uzun yaşadığınız oksijeni bol, havası temiz bir yerdir.

Cape Town ile Saat Farkı ve Uçuş Süresi

Cape Town Afrika’nın en güneyindedir. O kadar güneydedir ki, dünya yuvarlak mantığıyla kuzeyden gitmeye kalksak daha çabuk gidilebilir; gene de uçuşlar hep güneydendir. İstanbul’dan direk uçuşla 13 saatte gidebilirsiniz. Neredeyse aynı boylamda olduğumuz için saat farkı sadece 1 saattir.  ASLEN Edu olarak gideceğiniz şehre göre en uygun uçak bileti bulunması konusunda danışmanlık sağlamakta ve uçuşunuzdan önce size gerekli tüm detayları vermekteyiz.

Cape Town’ da yaşam, kültür, yemek, mutlaka görülmesi gereken yerler ve daha fazla, samimi bilgiler için lütfen tıklayın.

Cape Town İle İlgili Ek Bilgiler

 1. Cape Town Güney Afrika Cumhuriyeti’nin 3 başkentinden biri olan, YAŞAMA Başkentidir. Bunu da fazlasıyla hak eder. 
 2. Zamanında İngiliz sömürgesinde olduğu için İngilizlerin etkisi fazlasıyla görülmektedir. Ümit Burnu’nun bir Portekizli gezgin tarafından keşfinden sonra, çok fazla ülkeden göç almış, en uzun İngiliz ve Hollanda sömürgesinde kalmıştır.
 3. Toplamda 11 farklı dil konuşulur, ama en çok konuşulan 2 ana dil; INGILIZCE ve Afrika Hollandacası’dır.
 4. Halkın yarısı siyah, yarısı beyazdır. Sanılanın aksine birçok Avrupa şehrinden daha Avrupai ve modern bir görünüme sahiptir.
 5. 2014 yılında Yaz Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapmıştır.
 6. Dünyanın yedi doğa harikasından biri olan Masa Dağları burada bulunmaktadır. 
 7. Birçok insanın direttiği gibi, aşırı güvensiz ve tehlikeli bir yer değildir. Sadece her şehirde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken bölgeleri vardır, o kadar. 

BİZE YAZIN