DUBAI’ DE İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Yurtdışında İngilizce eğitimi dediğimizde şüphesiz aklımıza gelen ilk ülke DUBAI değil, ama özellikle son yıllarda fazlasıyla öğrenciyi kendine çeken Dubai’ den birçok öğrenci iyi bir İngilizce seviyesi ile memnun bir şekilde ayrılıyor.

Dubai’nin öğrencileri bu kadar memnun etmesinin ve Yurtdışında Dil Eğitimi için öncelikli şehirlerden biri haline gelmesinin sırrı nedir?

DUBAI’ DE DİL EĞİTİMİ ALMANIN AVANTAJLARI;

 • Dubai’ de İngilizce eğitimi almanın en büyük avantajı dil eğitiminizi alırken aynı zamanda çalışabiliyor olmanız. 5 ay ve üzeri bir eğitim programına kayıt olduğunuzda 1 yıllık vize ve çalışma hakkına sahip olursunuz. Eğitiminiz devam ettiği sürece yasal olarak çalışabilir hem İngilizcenizi geliştirir hem de yaşam masraflarınız için gelir elde edersiniz.
 • Dubai’de Dil Eğitimi alabileceğiniz çok kaliteli okullar bulunmaktadır. Öncelikli olarak önerdiğimiz English Path Dil Okulumuz GBS Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alır, bulunduğu bölge aynı zamanda daha birçok üniversiteye ev sahipliği yapar bu nedenle uluslararası öğrencilerin oluşturduğu kozmopolit bir ortamda eğitim alırsınız.
 • Dubai özellikle iklimi açısından yıl boyu sıcak bir şehirdir. Yaz aylarında sıcaklık fazla artsa da şehrin her yerinde klima olduğu için çok rahatsız olmazsınız ama yıl boyu güneşli havanın tadını çıkartabilirsiniz.
 • Dubai bir kültür, ticaret ve iş merkezidir. Bir Arap ülkesi olmasına rağmen dünyanın her yanından gelen uluslararası insanlara ev sahipliği yapar. Ortak dil olarak İngilizceyi her yerde duymanız mümkündür. Dubai’ de Dil eğitimi almanın en güzel yanlarından biri de bu modern ve keyifli şehrin de tadını çıkaracak olmanızdır.
 • Dubai’ de Dil Eğitimi almanın bir avantajı da vizedir. Yurtdışında dil eğitimi
  alabileceğiniz birçok ülke için vize şartları oldukça zordur; hesapta yüksek parlar tutmanız ve birçok evrak hazırlamanız gerekir. Dubai’de eğitim almak içinse vize şartları diğer ülkelere göre çok daha kolaydır. Yazımızın devamında Dubai Vizesi ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dubai’de İngilizce Öğrenin: En İyi İngilizce Kurslarına Genel Bakış

Dubai, Türkiye’den gelen öğrenciler için sadece göz alıcı şehir manzaraları ve zengin kültürel mirasıyla değil, aynı zamanda sunduğu kaliteli İngilizce kurslarıyla da ideal bir dil öğrenme destinasyonudur. Her seviyeye uygun, özelleştirilmiş eğitim programlarıyla dil becerilerinizi geliştirirken, deneyimli eğitmenlerin rehberliğinde hem teorik hem de pratik dersler alacaksınız. Kültürel etkileşimlerle dolu bu deneyim, global iletişim yeteneklerinizi artırırken kariyer olanaklarınızı da genişletecek. Dubai’de İngilizce öğrenerek global bir vatandaş olma yolunda ilerleyin!

dubai ingilizce dil okulları

DUBAI’ DE KONAKLAMA

DUBAİ’ DE KONAKLAMA;

Dubai’ de Dil Eğitimi Alırken 2 farklı şekilde konaklayabilirsiniz;

 • Okul yurdu; Çalıştığımız EP okulunun paket içerisine dahil olan yurdu rezidans şeklinde, çift ve tek kişilik odalardan oluşmaktadır. Terasında havuz bulunan yurdun aynı zamanda okula ücretsiz servisi mevcuttur.
 • Bağımsız Ev/ Oda Kiralama: Dubai’ de İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz genellikle konaklama süresini 1 ay tutarlar çünkü sonrasında Dubai’de alternatif ev- oda kiralama imkanları mevcuttur. İş bulan öğrencilerin aynı zamanda il veren ile anlaşıp şirketin sunduğu konaklamadan birine geçmesi de mümkündür.

Yurtdışında Konaklama alternatifleri için web sitemiz Blog sayfası üzerinden Yurtdışında Konaklama Alternatifleri yazımızı okuyabilirsiniz.

DUBAI’ DE ÇALIŞMA

Dubai’ de dil eğitimi almanın en büyük avantajlarından birinin Dubai’ de çalışma izni verilmesi olduğunu söylemiştik. Dubai’ de çalışma hakkı alabilmeniz için minimum 20 haftalık bir programa kayıt yaptırmanız yeterlidir. Dubai’ye ilk vardığınızda ortalama 1 ay gibi bir süreyle oturum işlemleriniz sürecektir, bu süreçte okulunuz sizi yönlendirecektir. Bu süreyi iş bulma ve alışma süreci olarak da değerlendirebilirsiniz.

Aslen Edu olarak biz ya da okul size iş bulma konusunda yetkili değiliz fakat okulumuzda iş bulma konusunda tam zamanlı olarak yardımcı olacak uzmanlar çalışmaktadır; öğrencilere CV hazırlama konusunda ve nasıl iş başvurusu yapacakları konusunda bilgilendirmeler yapılmakta hatta iş bulabilmeleri için workshoplar düzenlenmektedir.

Öğrencilerimizin Dubai’ de çalışma hakkı alıp part-time olarak yaptıkları işler genelde hizmet sektöründe olmaktadır. Dubai turizmin de merkezi olduğu için özellikle cafe, otel, restoran gibi yerlerde iş bulmak çok daha kolaydır. Bunun yansıra Dubai’de eğitim alırken kendi alanında iş bulan ve çalışan da öğrenciler vardır. Bulunacak part-time işlerde öğrencinin kazanacağı ücret işe, iş yerine ve öğrencinin İngilizce yeteneğine bağlı olarak değişmektedir. Sosyal ve girişken bir kişiliğe sahip öğrenciler çok daha hızlı iş bulabilmektedir. Dubai’de güler yüzlü ve uyumlu olmak çok önemlidir ve iş bulma konusunda süreci hızlandırır. Part-time işlerde saatlik ortalama 22 – 30 AED arası kazanabilirler. Kimi işyerleri konaklama + yeme-içme + 1000 AED -2500 AED net maaş önermektedir.

 

Yurt dışında dil eğitimi alırken çalışabileceğiniz diğer iki ülkemiz İrlanda ve Avustralya’da eğitim için tıklayın.

DUBAI’ de Dil Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

DUBAI ÖĞRENCİ VİZESİ

1 YILLIK ÖĞRENCİ VİZESİNE DAHİL OLANLAR

 • Çoklu Giriş,
 • Dubai’de Yapılacak Sağlık Kontrolleri,
 • Temel Sağlık sigortası
 • Emirates ID

Özellikle son dönemlerde Dil eğitimi alabileceğiniz birçok ülkenin vize şartları zorlaşmıştır. Dubai bu konuda hala avantajlı bir konumdadır. Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Avrupa ülkeleri vize başvurunuzda size vize vermeden önce yaşınıza, daha önceki vize geçmişinize, İngilizce ile bir bağlantınız olup olmamasına ve mevcut finansal durumunuza özellikle dikkat edecek ve vizeyi geri döneceğinizi garanti ettikten sonra verecektir. Dubai vizesinde ise başka ülkeler için hazırladığınız birçok evrak istenmemektedir. Özellikle hesapta gösterilmesi gereken yüksek miktarda paraların istenmemesi vize işlemlerini kolaylaştırmaktadır.

Bir diğer kolaylığı ise vize başvurularını sizin yapmıyor olmanız. Başvurduğunuz okul sizin adınıza vize başvurunuzu gerçekleştirir. Dubai’de dil eğitimi alırken alacağınız vize gideceğiniz okula göre değişiklik göstermektedir. Bazı okullar 6 aylık eğitim ile 1 yıllık oturum vizesi hakkı sunarken bazı okullar için bunun süresi 1 yıldır. 6 ay ve üzeri tüm eğitimlerde yasal çalışma hakkınız mevcuttur. Okulların sunduğu paket program içerisinde vize ücretiniz, sağlık sigortanız gibi ek kalemler de yer almaktadır ve vize için ekstra ücretler karşınıza çıkmamaktadır. Son olarak, birçok ülkenin vize süreci uzun sürmektedir ama Dubai vizesini ortalama 1 -3 ay süre içerisinde alabilmekteyiz.

DUBAI İKLİMİ

Dubai sıcak çöl iklimine sahiptir. Neredeyse tüm yıl boyunca güneşlidir. Dubai’de yaz ayları gündüz ortalama 42 °C civarında sıcak geçer, geceleri ise 29 °’ye kadar düşer. Fakat duraklar, metro istasyonları, taksiler ve AVM gibi alanlarda klima olması, bu 3 aylık sıcak dönemi rahat atlatmanızı sağlamaktadır. Kışları ise ortalama 23 °C sıcaklıktadır. Bu nedenle hem soğuk havayı sevmeyen hem de kış aylarında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için Dubai’ de Dil Eğitimi oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır.

DUBAİ’ DE YEME İÇME

Dubai, gelişen ekonomik ve sosyal hayatıyla dünya turizmi içinde hatırı sayılır bir konuma sahiptir. Çok çeşitlilik arz eden nüfus popülasyonu Dubai’de yemek çeşitliliğini de zengin kılmıştır. Şehrin kozmopolit yapısı ve çok turist çekmesi nedeniyle tüm Dünya mutfağını rahatlıkla bulabileceğiniz bir şehirdir. Son yıllarda özellikle Lübnan, İtalyan ve Japon mutfaklarına ilgi büyük oranda artış göstermiştir. Bununla birlikte Türk damak tadına uygun olan Arap ve Orta Doğu mutfaklarının özgün yemeklerinin tadını çıkartabilirsiniz. Lüks restoranlarda yemeğinizin keyfini çıkarabileceğiniz gibi birçok uygun fiyatlı restoran, fast food ve cafe de mevcuttur. Her şehirde olduğu gibi Dubai’ de de yeme içme konusunda en pahalı yerlere gidebileceğiniz gibi öğrenci gibi yaşayıp çok daha uygun fiyatlı yerler bulmanız kesinlikle mümkündür. Dubai’ de eğitim alan öğrenciler bir süre sonra en uygun yeme içme yerlerini belirleyip daha ekonomik yaşayabilmektedir.
 

DUBAİ’ DE YAŞAM

Dubai bir Arap ülkesi olarak birçok kişinin aklında kapalı bir ülke imajı yaratabilir. Fakat Dubai sahip olduğu vizyon gereği giyim tarzlarına vermiş olduğu özgürlük ve hayatın birçok noktasında sağlamış olduğu yaşam kolaylığı sonucu başta birçok İngiliz, Amerikan ve Avrupa vatandaşları ile beraber dünyanın her yerinden gelen insanların bir arada özgürce yaşayabileceği bir ortam oluşturmuştur. Ülke nüfusunun %90ınını yabancı nüfus oluşturmakta, bu sebeple de ülkede İngilizce dili yaygın şekilde kullanılır. Dubai’de dilediğiniz gibi giyinebilir, gezebilir, gece kulüplerinin ve birçok restoranın keyfini çıkartabilirsiniz.  Ayrıca kadınlara metroda özel bir bölüm her zaman vardır, tercihe göre karışık alanda ya da sadece kadınlara özel olan alanı kullanabilirsiniz. Suç oranı %0 olan Dubai oldukça güvenli bir şehirdir. Evinizin, aracınızın kapısını kilitlemeden çıkabilirsiniz ve döndüğünüzde eşyalarınızın hiç dokunulmadan yerinde durduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda kadın erkek fark etmeden gece yarısı sokakta güvenle yürüyebilirsiniz. Dilediğiniz saatte dışarı çıkabilirsiniz hiç kimse sizi rahatsız etmeyecektir. Güvenlik konusunda dünyada sürekli olarak ilk 3’e giren bir ülkedir. Çok temiz bir ülke olan Dubai’de sokakta veya herhangi bir yerde çöp görmek imkansızdır. İstisnasız olarak her yer çok temizdir. Denizleri de inanılmaz derecede temiz ve güzeldir. Dubai’ de Dil Eğitiminizi alırken, deniz, kum ve güneşin keyfini de rahatlıkla çıkarabilirsiniz . Sürekli olarak festival, fuar ve konserlerle şehir çok canlı durumdadır. Dünyaca ünlü sanatçıların konserlerini ya da sergilerini görebilirsiniz.
dubai dil okulları

Dubai ile İlgili Ek Bilgiler;

 • Yeme, içme vb. yaşamsal giderler için öğrenciye ortalama 350-400 USD yeterli olacaktır.
 • Haftanın en az 1 günü kadınlar için “Ladies Night” mevcuttur, kadınlar için sınırsız içki ve yemeklerde %60’lara varan indirimler mevcuttur.
 • Özellikle eylül ayından itibaren öğrencilerin çalışabileceği part-time işlerin sayısı artmaktadır.
 • Hafta sonu tatili cuma öğleden sonra başlayıp Pazartesi gününe kadar sürer.
 • Dubai Türkiye’den 1 saat ileridedir. Dubai ile İstanbul arasında uçuş 260 dakika (4 saat 20 dakika) sürmektedir.

BİZE YAZIN