Neden Avustralya’ da Dil Eğitimi Almalıyım?

 1. OECD’nin hazırladığı mutluluk endeksine göre, Avustralya son üç yıldır dünyanın en mutlu ülkesidir! Aynı zamanda Avustralya’nın birçok şehri her yıl dünya üzerinde en yaşanılabilir şehir seçilmektedir.
 2. Avustralya’nın ana dili İngilizcedir ve oldukça güzel bir aksana sahiptir. Avustralya Dolar kuru dolar ve Euro, Sterlin kurlarına göre daha düşüktür. Bu nedenle Avustralya’da eğitim almak ana dili İngilizce olan ülkelerden daha ekonomiktir.
 3. Avustralya’da 4 ayın üzerinde bir eğitim programına katıldığınız takdirde, haftada 20 saat yasal çalışma hakkı elde edersiniz. Bu sayede hem ingilizcenizi daha çok pratik edebilir, hem de ek kazanç sağlayabilirsiniz.
 4. Bu ülke bir göçmen ülkesidir. Avustralya’ya gittikten sonra dilerseniz eğitiminize devam edebilir ve bir süre sonra yasal yollar ile gerekli puanı toplayarak Avustralya vatandaşı olmaya hak kazanabilirsiniz.
 5. Ülke dünyaca ünlü çok iyi üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır ve dünya üzerinde eğitim kalitesi en yüksek olan 10. ülkedir. Avustralya’da dil eğitiminiz sonrasında Lisans ya da Yüksek lisans programlarına devam edebilirsiniz.
 6. Yeni Zelanda ile Avustralya arasında serbest geçiş vardır, oraya kadar gitmişken Yeni Zelanda’yı da ziyaret edebilirsiniz.  Aynı zamanda Uzak Doğu ülkelerine de oldukça yakındır, Avustralya’da dil eğitimi alırken birçok yere seyahat etme şansınız olacaktır.
 7. Avustralya bir sürprizler ülkesidir; Avustralya’da dil eğitimi alırken hiç görmediğiniz hayvanları görebilirsiniz, hiç tatmadığınız yemekler keşfedebilir, hiç görmediğiniz güzellikte kumsal ve ormanları ziyaret edebilirsiniz.

Avustralya’ da Dil Eğitimi?

Avustralya’ da Konaklama

Avustralya Dil Okullarında eğitim alırken 3 farklı konaklama tercih edebilirsiniz.

 1. Aile Yanı Konaklama: Okullar size güvenilir bir ailenin yanında oda ayarlamaktadır.
 2. Yurt Konaklama: Gideceğiniz okul size kendi bünyesindeki yurtlarından birini ayarlamaktadır.
 3. Oda Kiralama: Bir evin odasını kendiniz kiralayabilirsiniz. Avustralya’ da birçok öğrenci bu yolu tercih etmekte ve daha ekonomik konaklamalar sağlayabilmektedir.

Yurtdışında Konaklama alternatifleri ve hangi konaklamanın size daha uyun olduğunu anlayabilmek için BLOG sayfamızdaki “Yurtdışı Konaklama Alternatifleri” yazımızı okuyabilirsiniz.

Avustralya’ da Çalışma

Avustralya’ da dil eğitimi alırken haftada 20 saat yasal çalışma hakkınız bulunmaktadır. Avustralya dünya üzerinde dil eğitimi alırken çalışabileceğiniz ikinci ülkedir. (Diğer yasal çalışma hakkı sunan İrlanda’ da Dil Eğitimi için tıklayın) Çalışma yasal olduğundan dolayı birçok öğrenci rahatlıkla iş bulabilmektedir. Bulacağınız yarı zamanlı işler genelde hizmet sektöründe garsonluk, barista gibi işler olacaktır. Avustralya’ da saatlik çalışma ücreti 18 Avustralya dolarından başlamaktadır. Avustralya Dil Okulları öğrencilere direk iş ayarlamasa da iş bulmaları konusunda destek olmaktadır. ASLEN EDU olarak biz de öğrencilerimizi gitmeden önce nasıl iş bulabilecekleri konusunda bilgilendirmekteyiz.

Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya’da dil eğitimi almak için 2 farklı vizeye başvurabilirsiniz.  

 1. Turist Vizesi – 3 aya kadar alacağınız kısa dönem dil eğitimi için turist vizesine başvurmalısınız.
 2. Öğrenci Vizesi – 3 ay üzerinde eğitim alacaksanız Öğrenci Vizesine başvurmalısınız. Bu vize türünü oradayken ikinci başvuru ile uzatma şansınız vardır. Eğitiminiz 4 ayın üzerindeyse yasal çalışma hakkınız da olacaktır.

ASLEN EDU olarak Avustralya’da dil eğitimi alacak öğrencilerimizin Avustralya Öğrenci Vizesidanışmanlığını profesyonel olarak ücretsiz sağlamaktayız. Vize alabilecek koşullara uygun olup olmadığınızı görmek için “Yurtdışına Vize Alabilir miyim?” yazımızı okuyabilirsiniz. ÜCRETSİZ VİZE ANALİZİ için lütfen tıklayın.  

Avustralya’ da En İyi Dil Okulları

Avustralya’da dil eğitimi alabileceğiniz Avustralya Dil Okullarına şehirlere göre ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki listeden eğitim almak istediğiniz şehrin linkine tıklarsanız bu şehirde bulunan en iyi dil okullarını görebilirsiniz. Avustralya Dil Okulları için size özel fiyat teklifi almak isterseniz iletişim formumuzu doldurmanız yeterlidir.

 

AVUSTRALYA’ DA EĞİTİM ALABİLECEĞİM BAŞLICA ŞEHİRLER NELERDİR? 

 

Sydney, Avustralya’nın en büyük, en kalabalık ve en turist ve öğrenci çeken metropol şehridir. Ülkenin doğu kıyısında, New South Wales eyaletinde yer alan Sydney Avustralya’nın aynı zamanda kültür ve ekonomi başkentidir. Sydney öğrenciler tarafından da en çok tercih edilen şehirlerin başında gelmektedir

DAHA FAZLA

 

Avustralya’nın Victoria eyaletinde bulunan Melbourne şehri ülkenin güneyinde yer alır. Avustralya’nın en kalabalık ikinci şehri olan Melbourne aynı zamanda dünyanın en güneyindeki en kalabalık şehir olma özelliğine de sahiptir.

daha fazla

 

Avustralya’nın Queensland eyaletinde bulunan Brisbane şehri ülkenin en büyük 3. şehridir ve Avustralya’nın tam doğu kıyısında yer almaktadır. Brisbane şehri şu anda Avustralya’da en çok tercih edilen 3. şehir sırasındadır; buna rağmen birçok öğrenci artık öncelikli olarak bu güzel şehri de tercih etmeye başlamıştır. 

DAHA FAZLA

 

Gold Coast Avustralya’ nın güney doğusunda, Brisbane şehrinin ortalama 1 saat güneyinde bulunan bir tatil kentidir ve her yıl birçok turiste ev sahipliği yaptığı gibi eğitim almak isteyen birçok öğrenciyi de ağırlamaktadır. Bu şehir ülkenin en popüler tatil ve eğlence mekanıdır

DAHA FAZLA

Batı Avustralya’nın başkenti olan Perth ülkenin en kalabalık 4. Şehridir. Ülkenin batı şeridinde uzanan, genel itibariyle dalgalı denizi ile ün yapmış eşsiz sahillere sahiptir ve ekonomik olarak gittikçe daha çok gelişen bir şehirdir.

DAHA FAZLA

Avustralya’ da Yaşam 

Avustralya’ da Yaşam ve Kültür

Avustralya nüfusunu yıllardır göçle gelen ağırlıklı olarak Avrupalılar oluşturmaktadır, gerçek Avustralyalılar ise nüfusun sadece %3’lük kısmını oluşturabilmiştir. Bu nedenle İngiliz hakimiyeti ağır bassa da çok kültürlü bir yaşam hakimdir. Avustralya çok kültürlü olduğundan farklı din, dil ve kültürlere hoşgörü de daha fazladır. İnsanları sıcakkanlı, cana yakın ve yardımseverdir. Bir doğa harikası olan Avustralya muhteşem sahillere sahiptir ve sörf gelişmiş bir spor dalıdır. Bunun yanı sıra doğa güzellikleri paha biçilmezdir. Özellikle doğayı ve denizi seviyorsanız, kesinlikle eğitiminizi Avustralya’da alarak hayatın da tadını çıkarmalısınız. Şehirlerde ise yıl boyunca sanat, kültür, festival etkinlikleri devam eder. Avustralya, doğal güzellikleri, kaliteli şehir hayatı, çok kültürlü yapısı ve hoşgörülü insanları ile en yaşanılabilecek ülke olmayı fazlasıyla hak eder.

Avustralya ile Saat Farkı ve Uçuş Süresi

Avustralya uzak bir ülkedir; uçuş süresi uzun ve saat farkı çoktur. Bu dezavantaj olarak görünse de iyi tarafından baktığımızda Avustralya turist olarak rahatlıkla gidebileceğiniz bir ülke değildir. Bu nedenle eğitim alacağınız yeri bir daha gitmeniz zor olan bir yerle değerlendirebilirsiniz! Türkiye ve Avustralya arası uçakla 18 saattir fakat uçaklar aktarmalı gittiği için bu süre minimum 20 saate çıkmaktadır. Aktarmalarının süresine göre 20 ile 30 saat arasında uçuşlar gerçekleşebilmektedir. Avustralya’nın doğusu ile 5, batısı ile 8 saat farkımız bulunmaktadır. Avustralya bizden zaman olarak geridedir.  ASLEN Edu olarak gideceğiniz şehre göre en uygun uçak bileti bulunması konusunda danışmanlık sağlamakta ve uçuşunuzdan önce size gerekli tüm detayları vermekteyiz.

Avustralya’ nın İklimi

Ilıman bir iklime sahiptir, ülkemizde kış yaşanırken Avustralya’da yaz yaşanmaktadır; özellikle kış aylarında gidecek olan ve soğuğu sevmeyen öğrenciler için idealdir! Avustralya’da iklim değişiklik gösterir. Kuzey bölgesi tropik iklim etkisindeyken, güneyde kışlar çok az yaşanır. İç kesimler ise daha kurak bir iklime sahiptir. Güney yarım kürede olduğu için mevsimler terstir. Ülkemizde kar yağarken, Avustralya’da denize girebilirsiniz 🙂

Avustralya Mutfağı

Avustralyalılar da biz Türkler gibi açık alanlarda yemek yemeye bayılır bu nedenle bizde mangal olarak bilinen barbekü kültürü oldukça gelişmiştir. Bunun dışında sebze ve meyve üretimi olduğundan dolayı çeşitlilik fazladır ve özellikle deniz ürünleri olmak üzere et yemek kültürü de hakimdir. Tabii ki bir ada ülkesi olmasından da kaynaklı olarak deniz ürünleri de fazlasıyla tercih edilmektedir. Avustralya’da dil eğitimi alırken özellikle Sydney ve Melbourne’ de birçok Türk restoranı da bulabilirsiniz. Son olarak üzülerek eklemeliyiz ki kanguru ve timsah etleri de ülkede tüketilmektedir.

Avustralya ile İlgili Ek Bilgiler

 1. Avustralya Güney yarımkürede bulunan bir kıta ve ada ülkesidir. Dünyanın 6. en büyük ülkesidir. Hint okyanusu ve büyük okyanus arasında yer alır.
 2. Toplamda 6 eyaletten oluşan ülkenin Başkenti Canberra, en bilindik şehirleri ise Sydney ve Melbourne’ dur.
 3. Uzun yıllar İngiliz sömürgesinde kalan Avustralya 1901’ de Britanya Kraliyeti yönetiminde bağımsızlığını kazanmıştır. İngiliz Milletler topluluğu içinde hür bir devlettir. Dünya üzerindeki en demokratik ülkelerden biriHükümet sistemi İngiliz Federal Parlamento, hukuk sistemi İngiliz hukuk sistemidir.
 4. Avustralya doğal kaynakları, yaşam alanları, uzun sahilleri, iklim koşulları ve daha birçok açıdan tam bir cennet ülkesidir ve çok uzun yıllardır aldığı göçlerle kalabalık bir ülke haline gelmiştir.
 5. Avustralya nüfusunun çoğu göçle gelmiştir. ABORJIN olarak bilinen yerli halk, henüz İngilizler yerleşmeden önce burada yaşayan kendi dil, din ve kültürleri olan kabilelerdir. Günümüzde Aborjinler New South Wales bölgesinde toplanmıştır. Modern yaşama ayak uydurmakta zorlanan Aborjinlerin olduğu bölgeler özel izinle gezilebilmektedir. Avustralya’ da bulunan Aborjinlerle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN