Neden Kanada’ da Dil Eğitimi Almalıyım?

 1. Kanada dünyada eğitim kalitesi en iyi olan ülkelerden birisidir. Alacağınız dil eğitiminin sistemi aynı olsa da Kanada eğitim sistemi ile yetişmiş hocalardan eğitim almak kesinlikle bir ayrıcalıktır. Kanada’nın eğitim sistemine dair daha detaylı bilgiye “Kanada Eğitim Sistemi” yazımızdan ulaşabilirsiniz.
 2. Kanada’ nın ana dili İngilizcedir ve anlaşılır, güzel bir İngilizce aksanına sahiptir.
 3. Kanada Doları, Euro,Pound ya da Amerika dolar kurlarına göre daha düşüktür. Kanada’da Dil Okullarında kaliteli bir dil eğitimini diğer ülkelere göre daha ekonomik fiyatlarda alabilirsiniz.
 4. Kanada dünyanın en gelişmiş ülkelerinden bir tanesidir. Vancouver üst üste dünyanın en güvenli & yaşanılabilir şehri seçilmektedir. Hayat standartları & kalitesi oldukça yüksektir. 
 5. Kanada’da dil eğitiminizi 6 ay ya da üzeri tercih ettiğinizde Study Permit vizesine başvurabilirsiniz ve Kanada’dayken vizenizi uzatabilir, eğitiminize bir yüksek öğrenim programı ile devam edebilirsiniz.
 6. Kanada bir göçmen ülkesidir; Kanada’ da dil eğitiminiz sonrasında üniversite ya da yüksek lisans programları ile devam edebilirsiniz. 2 yıllık bir yüksek öğrenim programından sonra + 3 yıl ülkede kalıp çalışabilir ve sonrasında vatandaşlığa başvurabilirsiniz.
 7. Kanada’ da dil eğitimi alırken, ülkenin kozmopolit yapısı sayesinde birçok kültürü tanıyabilir ve vizyonunuzu geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda Kanada eşsiz doğal güzelliklere sahiptir; gezip göreceğiniz yerler size şüphesiz heyecan katacak ve ilham verecektir. 

Kanada’ da Eğitim

Kanada’ da Konaklama

Kanada’ da, özellikle Kanadalıların son derece tatlı insanlar olmasından dolayı Aile Yanı konaklama en gelişmiş konaklamadır. Bunun dışında Yurt konaklama tercih edebilirsiniz. Kanada’da dil eğitiminiz süresince yurt tercih ederseniz biraz daha pahalı olacaktır.  Aile yanı ve Yurt konaklamanızı gideceğiniz okul aracılığı ile ayarlayabilirsiniz. Kanada’ da aynı zamanda farklı Konaklama Şirketleri bulunmaktadır. Buralardan da kaliteli konaklamalar ayarlanabilmektedir. ASLEN EDU olarak biz de anlaşmalı olduğumuz şirketler üzerinden size daha ekonomik konaklama ayarlayabilmekteyiz. Kanada’ da farklı konaklama alternatifleri için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Kanada Dil okullarında eğitim alırken ne tarz bir konaklama sizin için daha uygun? Yurtdışında konaklama alternatifleri ile ilgili daha fazla detay için “Yurtdışında Konaklama Seçenekleri” yazımızı okuyabilirsiniz.

Kanada’ da Çalışma

Kanada’da dil eğitimi alırken yasal çalışma hakkınız bulunmamaktadır. Sonrasında Kanada’ da lisans ya da yüksek lisans programlarına devam etmek isterseniz haftada 20 saat çalışma hakkınız olacaktır. Aynı zamanda Kanada kolejleri ile ünlüdür. Kanada kolejlerinde Sertifika ve Diploma Programlarına katıldığınız takdirde yasal çalışma hakkı elde edersiniz. Birçok yüksek öğrenim programı CO-OP olarak da sunulmaktadır ve bu dönemde eğitiminiz kapsamında tam zamanlı ve maaşlı çalışırsınız. Kanada’ da eğitim alırken staj ve çalışmayla ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak için BLOG sayfamızdan yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada’ da eğitim almak istiyorsanız Kanada öğrenci vizesine başvurmanız gerekmektedir. 2 farklı vize türü bulunmaktadır.  

 1. VISITOR VISA – 6 aya kadar dil eğitimine gidecek olan öğrenciler turist vizesine başvurmalı ve gidiş amacını kısa dönemli kurs olarak belirtmelidir. Bu vize uzun süreli verilse bile, vizenin sunduğu eğitim alma süresi en fazla 6 aydır.
 2. STUDY PERMIT / STUDENT VISA – 6 ay ve üzeri dil eğitimine gidecek olan ya da Kanada’ da bir yüksek öğrenim programına katılacak olan öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize Kanada’ya gittikten sonra uzatılabilmektedir. 6 ay eğitime gidecek olan öğrenciler STUDY PERMIT vizesine başvuracaksa vize şartlarının mutlaka iyi olması gerekir.

Vize için uygun şartlara sahip misiniz? Bloğumuzda yer alan “Yurtdışına Vize Alabilir miyim?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. ASLEN EDU olarak Kanada’da eğitim alacak öğrencilerimizin Kanada vizesi danışmanlığını profesyonel olarak ücretsiz olarak sağlamaktayız. ÜCRETSİZ VİZE ANALİZİ için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Kanada Dil Okulları ve Fiyatları

Kanada’ da dil eğitimi alabileceğiniz Kanada Dil Okullarına şehirlere göre ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki listeden eğitim almak istediğiniz şehrin linkine tıklarsanız bu şehirde bulunan ve çalıştığımız okulları görebilirsiniz. Kanada Dil Okulları için size özel fiyat teklifi almak isterseniz iletişim formumuzu doldurmanız yeterlidir.

KANADA’ DA EĞİTİM ALABİLECEĞİM BAŞLICA ŞEHİRLER NELERDİR? 

 

Amerika’ nın New York’u varsa, Kanada’nın da kesinlikle Toronto’su var! Toronto, Kanada’nın en bilindik ve metropol şehridir ve Ontario eyaletinin de başkentidir. Toronto renkli ve kozmopolit bir şehir olmasına rağmen kendinizi büyük bir şehrin içince kaybolmuş gibi hissetmezsiniz.

DAHA FAZLA

 

Vancouver şehri Kanada’nın en batısında, California ve Seattle’ın üst kısmına dank gelecek şekilde konumlanmıştır. Vancouver Batı Kanada’nın en büyük, Kanada’nın ise 3. en büyük şehridir. Üst üste dünyada en yaşanılabilir şehirler arasına giren Vancouver, eşsiz güzellikleriyle görenleri kendine hayran bırakan bir şehirdir.

DAHA FAZLA

 

Montreal Quebec eyaletinin en büyük, Kanada’nın ise ikinci en büyük şehridir. Konum olarak Kanada’nın güney batısındadır ve Toronto şehrine arabayla 5 saat uzaklıktadır. Montreal’e ülkemizden 10 saatlik uçuşla gidebilirsiniz. En önemli özelliği Fransız bölgesi olması ve ağırlıklı & resmi dilin Fransızca olmasıdır.

DAHA FAZLA

 

Ottawa Kanada’nın başkenti ve dördüncü en büyük şehridir. Ottawa Kanada’nın güney doğusunda yer alır ve Toronto’ya araba ile sadece 4 saat uzaklıktadır. Şehir Ottawa nehri boyunca bir vadi üzerinde kuruludur ve kesinlikle görülmeye değerdir. En önemli özelliği çift dilli (bilingual) bir şehir olmasıdır.

DAHA FAZLA

 

Kanada’nın batısına doğru yer alan Calgary şehri, ülkenin en büyük 4. Şehridir ve Aberta eyaletinin de en büyük kentidir. Daha sakin, huzurlu bir yaşam sunar buna rağmen öğrencilerin de keyif aldığı bir şehirdir.

DAHA FAZLA

Kelowna için Kanada’ nın rüya şehirlerinden biri desek çok da abartamamış oluruz! Kanada’nın batısında Okanagan gölü kıyısında kurulmuş, Vancouver şehrine çok yakın olan Kelowna tabii ki büyük şehirlere göre daha sakin bir yerdir ama doğasıyla, havasıyla huzur doludur. Ve diğer büyük şehirlere göre çok daha ekonomiktir.

DAHA FAZLA

Kanada’ da Yaşam

Kanada’ da Yaşam ve Kültür

Kanada el değmemiş doğal güzelliklere, insanların ortak saygı ve sevgi çerçevesinde buluştuğu bir topluma sahiptir. Göçmen ülkesi olduğu için farklı kültürlerden gelen insanlara karşı hoşgörü oldukça yüksektir. Muhtemelen bu yüzden de Kanada’ da dünyada yaşanılabilir ülkelerin başında gelir. İşsizlik sorunu yok diyebiliriz. Kültür sanat etkinlikleri, festivaller özellikle büyük şehirlerde yıl boyunca devam eder. Dünyanın muhteşem doğa olaylarından biri olan Kuzey Işıklarının (Aurora Borealis) en yakın görüldüğü yer Kanadadır. Dünyanın en uzun caddesi YONGE Street de Toronto’ da yer alır. Modern bir yaşam tarzı vardır ve her şeyden öte Kanada’ da yaşarken kendinizi huzurlu hissedersiniz. Kanadalılar kendi kültürlerini paylaşmayı seven, kibar, saygılı ve misafirperver insanlardır. Bu nedenle Kanada’da en çok tercih edilen konaklama çeşidi de aile yanı konaklamadır. Para birimi Kanada dolarının diğer dolar kurlarına göre daha düşük olması Kanada’ da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için de bir artıdır.  

Kanada ile Saat Farkı ve Uçuş Süresi

Kanada’da 6 farklı saat dilimi var. Başken Ottawa’ yı baz alırsak Kanada ile Türkiye arasındaki saat farkı 8 dir. Toronto ile İstanbul arasında 8 saat fark varken, Vancouver ile İstanbul arasındaki saat farkı 9 dur. İstanbul’ dan Vancouver’a THY ile 11-12 saatte aktarmasız gidilebilmektedir. Aktarmalı uçuşlar genelde 15-16 saat sürer.  İstanbul’dan Toronto’ya ise THY aktarmasız uçuş ile 11 saatte gidilebilmekte ve 9 buçuk saatte dönülebilmektedir.  ASLEN Edu olarak gideceğiniz şehre göre en uygun uçak bileti bulunması konusunda danışmanlık sağlamakta ve uçuşunuzdan önce size gerekli tüm detayları vermekteyiz.

Kanada İklimi

Kanada’nın çok soğuk olduğuna dair bilgileri her yerde görmek mümkün. Peki gerçekten bu kadar soğuk mu? Kanada aslında 4 mevsimin yaşandığı bir ülkedir. Kışların sert geçtiği doğru ama yıl boyunca karlar altında bir ülke hayal etmeyin! Aynı zamanda Kanada oldukça büyük bir ülkedir bu nedenle gittiğiniz şehre göre de iklim değişiklik gösterir. Doğu ve iç kesimler kışı oldukça sert geçirirken Vancouver’ da soğuğu daha az hissedersiniz. Vancouver yağmurlu ama çoğu zaman ılımandır. Toronto’ dahil birçok şehirde kışın hava çok soğuk olsa da güneşin kendini sıkça gösterdiğini de unutmayalım 🙂

Kanada Mutfağı

Doğu Kanada mutfağı daha çok Fransızlardan etkilenirken, Batı Kanada mutfağına daha çok İngiliz mutfağı hakimdir. Kanada mutfağı genel olarak daha çok et ve deniz ürünlerine dayanır. Bilinen en tatları ise “marble syrup” olarak adlandırdıkları şuruplarıdır. En meşhur peynirleri de  “cheddar peyniri” dir. En bilindik geleneksel yemeği ise ‘Poutine’ soslu ve peynirli bir patates kızartmasıdır. Kanada’ da dil eğitimi alırken bu tatları mutlaka denemelisiniz. Kanada’nın metropol şehirlerinde ise dünya mutfağından farklı tatları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kanada İle İlgili Ek Bilgiler

 1. Kanada, Kuzey Amerika’nın en kuzeyinde bulunan ülkedir. Yüzölçümü olarak dünyanın en büyük 2. ülkesidir. 
 2. En bilindik 3 şehri Toronto, Vancouver ve Montreal’dir. Buna rağmen başkenti Ottawa’dır.
 3. Amerika’ya komşu olması ve birçok yönüyle Amerika’ya benzetilmesine rağmen Kanada’ya ilk göç edenler ağırlıklı olarak İngiliz ve Fransızlardır ve onların etkisi ülkede daha çok görülür. 
 4. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşur. Federal Parlamento mevcuttur.Yönetim şekli monarşidir, kraliyet sistemi ile yönetilir.
 5. Kanada çift dilli bir ülkedir. İngilizce ve Fransızca resmi dilleridir.

BİZE YAZIN