Neden Malta’ da Dil Eğitimi Almalıyım?

  1. Malta’da dil eğitimi almanız için en önemli sebep; birçok kaliteli okulun diğer ülkelere nazaran oldukça UYGUN fiyatlarda eğitim sunmasıdır. Uçak biletleri de diğer ülkelere göre uygundur.
  2. Malta bir AVRUPA ülkesidir; Malta’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca elinizdeki vize ile Avrupa’nın diğer ülkelerini ziyaret edebilirsiniz. Avrupa ülkesi olmasından dolayı birçok AVRUPALI öğrenci de eğitimi için Malta’yı tercih etmektedir.
  3. Malta’ya aynı sebepten dolayı yeşil pasaport ile 3 aya kadar VİZESİZ  Bu sayede evrak toplama ve vize başvurusu dertleri ortadan kalkar.
  4. Malta’nın resmi dillerinden biri İngilizcedir ve ülkede de ağırlıklı İNGİLİZCE konuşulmaktadır; farklı bir aksanı olmasına rağmen anlaşılması kolay bir aksandır.
  5. Malta özellikle yaz aylarındahem öğrenme hem de eğlenme ülkesidir! Yaz boyunca yapılabilecek birçok aktivite öğrencilerin eğitim alırken tatil yapmasını sağlar.

Malta’ da Dil Eğitimi

Malta’ da Konaklama

Malta’ da konaklamalar genellikle okullar tarafından sağlanan APART ve YURT konaklamalardan oluşmaktadır. Diğer ülkelerde olduğu gibi dışarıdan konaklama ayarlama şansı daha düşüktür çünkü Malta konaklamaların pahalı olduğu bir yerdir. Malta Dil Okulları eğitim ve konaklamaları paket olarak sunduğundan okuldan almak her zaman daha mantıklı ve ekonomiktir. Aile yanı konaklama tercih eden öğrenciler için de okulların güvenilir aile portföyleri bulunmaktadır. Malta’da dil eğitimi alacak öğrencilerin dikkat etmesi gereken nokta ise Türk öğrenci yoğunluğundan dolayı konaklamalarda Türk dengesinin iyi olmasıdır. Kaliteli Malta Dil okullarında bu denge fazlasıyla sağlanır.

Yurtdışında Konaklama alternatifleri ve hangi konaklamanın size daha uyun olduğunu anlayabilmek için BLOG sayfamızdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Malta’ da Çalışma

Malta’ da dil eğitimi alırken ilk 3 ay yasal olarak çalışma hakkınız yoktur. 3 ayın üzerinde gittiğiniz eğitim programlarında 3 ayın sonrasında yarı zamanlı olarak yasal bir şekilde çalışabilirsiniz. Çalışacağınız işler genellikle hizmet sektöründe olacaktır. Bazı Malta Dil Okulları uzun dönem gelecek olan öğrencilere maaşlı staj imkânı da sunabilmektedir. 

Malta Öğrenci Vizesi

Malta’ da dil eğitimi almak istediğiniz takdirde Malta vizesine başvurmanız gerekmektedir. Başvurular aracı kurum Malta Konsolosluğu vize başvuru merkezi VFS GLOBAL üzerinden yapılır. Başvurular İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep, Trabzon, Edirne ve Bodrum’daki VFS ofislerinden yapılabilmektedir. 3 ay üzeri gidişlerde direk Malta öğrenci vizesine başvuru yapılırken 3 aya kadar Schengen vizesi verilir. Aynı zamanda yeşil pasaport sahibiyseniz Malta Dil Okullarında 3 aya kadar VİZESİZ eğitim alabilirsiniz.

Malta vizesi kolay gibi algılansa da oldukça fazla prosedürü vardır. ASLEN EDU olarak Malta’da dil eğitimi alacak öğrencilerimizin vize danışmanlığını profesyonel olarak ücretsiz sağlamaktayız. ÜCRETSİZ VİZE ANALİZİ için lütfen bize ulaşın.

Malta Dil Okulları

Aşağıda Malta’da öncelikli olarak önerdiğimiz Malta’ nın en iyi Dil Okullarımızı görebilirsiniz. Malta Dil Okulları için size özel fiyat teklifi almak isterseniz iletişim formumuzu doldurmanız yeterlidir.

Malta’ da Yaşam

Malta’ da Yaşam ve Kültür

Malta ufak bir ada ülkesi olmasından dolayı, bazı şehirleri yürüyerek bile geçebileceğiniz bir yapıya sahiptir. Birçok şehir kendine özgü taş binalardan oluşmaktadır; Malta’yı Kıbrıs’a rahatlıkla benzetebiliriz. Malta’ lılar oldukça sıcakkanlı ve misafirperver insanlardır. Müzik ve eğlenceyi severler; geleneksel müzikleri ise Gana’dır. Malta aynı zamanda gece hayatı ile ünlüdür. St Julians ’ta bulunan Paceville bölgesinde bulunan barlar sokağında bir çok restoran, bar ve eğlence mekanı bulmak mümkündür. Son dönemlerde Malta ekonomisini en canlı tutan alanlar turizm ve eğitim sektörü olduğundan Malta’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca farklı ülkelerden gelen turist ve öğrencilerle fazlasıyla karşılaşacaksınız.  

Malta ile Saat Farkı ve Uçuş Süresi

Malta’ya ülkemizden THY ve Malta Airlines ile 2 -2 buçuk saat arasında gidebilirsiniz. Genelde haftada belirli uçuşlar sunulur bu nedenle bileti erken almakta fayda vardır.  ASLEN Edu olarak Malta’ ya en uygun uçak bileti bulunması konusunda danışmanlık sağlamakta ve uçuşunuzdan önce size gerekli tüm detayları vermekteyiz. Malta ile İstanbul arasında saat farkı ise sadece 2 saattir.

Malta İklimi

Malta’nın iklimi kesinlikle Malta’da dil eğitimi almanız için bir sebeptir! Yaz oldukça uzundur, Nisan’dan Ekim’e kadar denize girebilirsiniz. Kışları yumuşak geçer, yazları ise tam bir Bodrum havası vardır diyebiliriz! Yaz ve ilkbaharda yağmur oldukça az yağar. Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler genelde yaz aylarını tercih ederler ve eğitim ile tatili birleştirirler. Malta’nın denizi de muhteşemdir. Dünyaca ünlü Blue Lagoon neredeyse her mevsim turistleri kendine çekmektedir.

Malta Mutfağı

Yemek kültürü bizimkinden çok farklı değildir, yemek seçen biriyseniz Malta’da dil eğitimi alırken çok da zorlanmazsınız. Akdeniz mutfağına benzer ama İtalyan, İngiliz ve Arap mutfaklarından da etkilenmiştir. Tabii ki ada ülkesi olmasından dolayı deniz ürünlerinin çeşitliliği ve lezzeti oldukça fazladır. En çok yenen balık Lampukadır. Malta’da eğitim alırken Boyoza benzer Pastizzi, Timpana (makarna böreği), Fenkata (tavşan etli güveç) ve Maltese Honey Ring (tatlı kurabiye) mutlaka denemeniz gereken geleneksel yemekleridir. Aynı zamanda kaliteli şarapları ve kendi birası olan “Kisk” meşhurdur. Malta pizzasıyla da meşhurdur! Pacveille’de eğlendiğiniz bir gece sonrasında sabaha kadar açık dilim pizzacılardan pizzanızı almayı unutmayın!

Malta İle İlgili Ek Bilgiler

  1. Malta Orta Akdeniz’de Sicilya’nın güneyinde küçük bir adalar ülkesidir. 3 büyük ve 2 küçük adadan oluşur. Malta adası bunların en büyüğüdür. Diğerleri ise Gozo, Comino, Cominotto ve Filfela’dır. 
  2. Malta küçük bir ülkedir, öyle ki bazı şehirleri yürüyerek bile geçebilirsiniz. Küçük olmasına rağmen paha biçilmez tarihi, kültürü ve muhteşem plajları vardır. 
  3. Malta’ nın başkenti Valetta’dır. En bilindik ve renkli şehirleri ise St Julians ve Sliema’ dır. 
  4. 870 yılında Araplar tarafından istila edilen Malta’ ya sonrasında Almanlar, Fransızlar, İspanyollar gelmiştir. 1814 yılındaİngiliz sömürgesine girmiş,1 964 yılında bağımsızlığını ilan etmiş ve 1974 yılında bir Cumhuriyet olmuştur. Malta 2004 yılından beri de Avrupa Birliği Ülkesidir.
  5. 2008 yılından beri Malta’da kullanılan para birimi Euro’dur. Malta’nın resmi dili Maltaca ve İngilizce’dir. Maltaca sadece halk arasında konuşulmaktadır ve ülkeye hakim olan dil İngilizce’dir.

BİZE YAZIN