Amerika’ da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

 1. Amerika’nın dili İngilizcedir. Hayatın içine girdiğinizde duyacağınız dil İngilizce olacaktır. Aynı zamanda İngilizceyi Amerikan aksanı ile öğrenirsiniz.
 2. Amerika’da dil eğitimi almak size saygınlık kazandırır. Harvard, MIT, Colombia gibi bir çok seçkin üniversiteyi barındıran Amerika, PRESTİJ açısından ülkemizde fazlasıyla değer görmektedir.Amerika Dil Okulu fiyatları verilen eğitim kalitesi ile dengelidir. 
 3. Yurtdışında eğitim almak istediğinizde Amerika’nın Yaşam Standartları bir çok ülkeye göre yüksektir. 
 4. Amerika’da farklı kültürden birçok insan yaşamaktadır, Amerika’da eğitim almak, Amerikan kültürünü ve farklı kültürleri tanımanızı ve VİZYONunuzu genişletmenizi sağlar.
 5. Amerika büyük bir ülke! Amerika Dil Okullarında eğitim alırken SEYAHAT etmek için de oldukça fırsatınız olacaktır. Filmlerde gördüğünüz yerleri keşfetmek istemez misiniz?
 6. Dil eğitiminizden sonra üniversite ya da yüksek lisans düşünüyorsanız, Amerika’daki dil eğitiminizin sonrasında geçiş yapabileceğiniz bir çok kaliteli okul seçeneği olacaktır. Böylece Amerika’da Üniversiteye devam edebilirsiniz. 
 7. Son olarak; dünyanın özgürlükler ülkesini görmek, orada bir süre yaşamak ve farklı kültürlerden yeni insanlar tanımak sizin için bulunmaz bir DENEYİM olacaktır!

Amerika’da Dil Eğitimi 

Amerika’ da Konaklama

Amerika’da dil eğitimi alırken 3 farklı konaklama tercih edebilirsiniz.

 1. Aile Yanı Konaklama: Seçtiğiniz okul kendi bünyesindeki ailelerden sizin profilinize en uygun olan aileyi size bulacaktır.
 2. Yurt Konaklama: Seçtiğiniz okulun bünyesinde yurtlardan seçim yapabilirsiniz.
 3. Oda Kiralama: Amerika’nın birçok bölgesinde bir evin odasını kiralayarak konaklamanızı sağlayabilirsiniz. Yurtdışında konaklama imkanları için BLOG sayfamızdaki “Yurtdışı Konaklama Seçenekleri” ni okuyabilirsiniz.

Amerika’da Çalışma

Amerika’ da dil eğitimi alırken yasal çalışma hakkınız bulunmamaktadır. Amerika’da üniversite ya da yüksek lisans eğitimi alıyorsanız kampüs içinde yarı zamanlı çalışma hakkınız vardır.

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika’da eğitim almak istiyorsanız Amerikan Konsolosluğundan vize randevusu alıp şahsi vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Amerikan konsoloslukları İstanbul ve Ankara şehirlerinde bulunmaktadır. ASLEN EDU olarak Amerika’da eğitim alacak öğrencilerimizin Amerika öğrenci vizesi danışmanlığını profesyonel olarak ücretsiz olarak sağlamaktayız. Vize alabilecek koşullara uygun olup olmadığınızı görmek için “Yurtdışına Vize Alabilir miyim?” yazımızı okuyabilirsiniz. ÜCRETSİZ VİZE ANALİZİ için de bize buradan ulaşabilirsiniz. 

Amerika’da En İyi Dil Okulları & Fiyatları

Yurtdışında Dil Eğitimi almak istediğinizde Amerika en iyi seçeneklerinden biridir. Amerika’ da dil eğitimi alabileceğiniz Amerika Dil Okullarına şehirlere göre ulaşabilirsiniz. Eğitim almak istediğiniz şehrin linkine tıklarsanız bu şehirde bulunan en iyi dil okullarına ulaşabilirsiniz.

AMERİKA’ DA DİL EĞİTİMİ ALABİLECEĞİM BAŞLICA ŞEHİRLER NELERDİR? 

 

New York şüphesiz Amerikan rüyasını yaşayabileceğiniz en güzel şehirdir. Sizi Özgürlük heykelinin olduğu ada karşılar ve Manhattan’dan büyük gökdelenlerin arasına giriş yaparsınız. New York şehir olarak farklı bölümlerden oluşur ama tabii birçok okul MANHATTAN bölgesindedir.

Daha fazla

 

Boston şehri Amerika’nın öğrenci şehri olarak bilinen ve uluslararası öğrencilerin de en çok tercih ettiği şehirlerden bir tanesidir. Dünyaca ünlü birçok üniversiteye ev sahipliği yapar. Amerika’daki diğer şehirlere göre de daha Avrupai bir yapısı vardır. 

Daha fazla
chicagoda dil eğitimi

 

Chicago Amerika’ nın ortasında Illinois eyaletinde, Michigan gölünün güneybatısında bulunan bir şehirdir. Chicago aynı zamanda Amerika’nın en büyük üçüncü şehridir. 4 ayrı mevsimin yaşandığı şehride kışlar oldukça sert geçer, fakat bu şehri daha da güzel gösterir.

daha fazla

 

Los Angeles birçok öğrencinin hayalini süslemektedir. Los Angeles tek bir bölümden oluşmaz, şehrin belli başlı bölgeleri vardır ve aslında okullar da o bölgelere göre konumlanmaktadır. Örneğin dünyaca ünlü filmlerin çekildiği, film şirketlerine ve birçok film okuluna ev sahipliği yapan Hollywood bölgesi sahilden ortalama yarım saat uzaklıkta yer alır.

daha fazla

 

Amerika’nın meşhur California eyaleti her sene milyonlarca uluslararası öğrenci tarafından öncelikli olarak tercih edilmektedir. California eyaletinin şüphesiz en gözde şehirlerinden bir tanesi de SAN DIEGO’ dur. Amerika’nın batısında, güneyde, sahil boyunca yer alan San Diego şehri hem Los Angeles hem de Las Vegas’a oldukça yakındır.

daha fazla

 

San Francisco şehri için batının New York’u ya da Boston’ı dememizde hiçbir sakınca yok bence. Şehrin merkezinde sizi yine uzun binalar, gökdelenler sarmalar. Alışveriş merkezleri, kafeler, festival alanları kesinlikle metropol bir şehirdesiniz izlenimi verir. 

DAHA FAZLA

 

Florida eyaletinin en büyük ikinci şehri olan Miami, dünyadaki ününü beyaz kumlu cennet sahilleriyle yapmıştır! “South Beach” sahili boyunca, patenle kayan gençler, muhteşem masmavi parlak bir deniz, neredeyse yıl boyunca parlayan güneş, beyaz kumlar – nasıl cennet gibi olmasın ki! 

DAHA FAZLA

Washington DC. Beyaz Sarayın da bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentidir. DC Amerika’da herhangi bir eyalete bağlı olmayan tek şehirdir. Amerika’nın orta doğusunda Maryland eyaletine yakın şekilde yer almaktadır.

DAHA FAZLA

Seattle Amerika’nın kuzey batısında, Washington eyaletinde yer alır ve Amerika’nın en büyük 10 şehrinden biridir. En büyük özelliklerinden biri konumu diyebiliriz; hem güneyde California’nın muhteşem sahillerine hem de kuzeyde Kanada’nın doğa güzelliklerine oldukça yakın konumdadır.

DAHA FAZLA

Amerika’ da Yaşam

Amerika’ da Yaşam ve Amerikan Kültürü

“American Dream” yani Amerikan Rüyasının arkası kesinlikle boş değil! Amerika, devlet ismiyle ABD yani Amerika Birleşik Devletleri, dünya üzerindeki en güçlü ülkelerden bir tanesidir. Amerikan nüfusu 300 milyondan fazladır ve büyük bir ülke olan Amerika içerisinde farklı kültürlerden birçok insan barındırır. Amerika’ nın kültürü aslında eyaletlere göre de farklılık gösterir. Aynı bizim ülkemizde olduğu gibi, doğusundaki New York ile batısındaki Kaliforniya’nın farklı kültürleri vardır. Ya da güney batısındaki Texas ile güney doğusundaki Miami birbirinden hem yaşam hem de kültür açısından çok faklıdır. Amerikan kültürü ve Amerikan yaşam tarzının geneline baktığımızda ise karşımıza hoşgörülü, dürüst insanlar ve gelişmiş bir toplum çıkar. Aynı zamanda adını verdiği Amerikan futbolu gibi spor alanında ve kültür & sanat etkinlikleri açısından gelişmiş bir ülkedir. Amerika’ nın para birimi USD – yani dolardır. Amerika’da alkol ve sigara kullanımı için yasal yaş 21 dir.

Amerika’ ya dair yaşanmış hikayelere blog sayfamızdaki hikayelerimizden ulaşabilirsiniz;  Benim California Hikayem & Benim New York Hikayem 

Amerika ile Saat Farkı ve Uçuş Süresi

Amerika’nın doğusu ile aramızdaki saat farkı 7, batısı ile 10 dur. Yani New York ve Boston ile 7 saatken Kaliforniya ile 10 saattir. Amerika’nın doğusuna ülkemizden tek uçuş ile 11 saatte gidilebilirken, batısına ortalama 14 saatte gidilmektedir. ASLEN Edu olarak gideceğiniz şehre göre en uygun uçak bileti bulunması konusunda danışmanlık sağlamakta ve uçuşunuzdan önce size gerekli tüm detayları vermekteyiz.

Amerikan İklimi

Büyük bir alana sahip olduğu için Amerika’nın iklimi eyaletlere göre farklılıklar gösterir. Amerika’nın orta ve doğu kesimleri kışları oldukça soğuk ve sert geçerken batısı genelde yıl boyunca sıcak ve güneşlidir. Chicago, Boston, New York gibi şehirler kışın eksinin altına düşer, Kaliforniya tarafında ise yıl boyunca güneşi görebilirsiniz! Yalnız; SAN FRANCISCO’ da çok değişken bir hava olduğunu söyleyebiliriz. Yazın bile akşamları üşüme ihtimaliniz yüksek! Bunun ilgili BLOG sayfamızdan Benim California Hikayem yazımızı okumayı unutmayın! Dil eğitiminize başlamadan önce de gideceğiniz bölgenin hava şartlarına mutlaka bakın.

Amerikan Mutfağı

Amerika’ nın çok kültürlü yapısından dolayı Amerikan mutfağı nda çok farklı tatlar bulmanız mümkün. Gene de Amerikan mutfağı daha çok fast food ağırlıklıdır. Metropol şehirlerinde ise dünya mutfağından her türlü seçenek bulabilirsiniz. Amerika’da eğitim alırken, New York’ ta muhteşem biftekler yiyebilir, Chicago’nun meşhur pizzacılarının pizzalarından tadabilirsiniz. Aynı zamanda New York’ta birçok Türk restoranı da bulunmaktadır. Amerika’ da dil eğitimi alırken aç kalmayacağınız kesin, yeter ki siz kilonuza dikkat edin 🙂

Amerika İle İlgili Ek Bilgiler

 1. Amerika dünya üzerindeki 7 kıtadan bir tanesidir ve 1742 yılında İtalyan denizci Kristof Kolomb tarafından keşfedilmiştir.
 2. ABD Kuzey Amerika’da yer almaktadır ve toprak alanı olarak dünyanın en büyük ülkelerinden bir tanesidir. 
 3. Doğuda Atlas Okyanusu, Batıda Büyük okyanus, Kuzeyinde Kanada ve güney sınırında Meksika ve Meksika körfezi bulunmaktadır.
 4. 4 Temmuz 1776 yılında, George Washington önderliğinde bağımsızlığını ilan etmiştir ve her yıl 4 Temmuz’ da coşkulu gösterilerle özgürlük günü, yani “Independence Day” kutlanmaktadır.
 5. 50 tane eyaletten oluşan ve federal bir anayasal cumhuriyet olan Amerika Birleşik Devletleri, eğitim amaçlı gidilen ülkelerin başında yer almaktadır. 

BİZE YAZIN