New York

New York şüphesiz Amerikan rüyasını yaşayabileceğiniz en güzel şehirdir ve dünyanın her yerinden New York’ ta İngilizce eğitimi almak isteyen çok sayıda öğrenci vardır! Bu büyüleyici şehirde sizi Özgürlük heykelinin olduğu ada karşılar ve Manhattan’dan büyük gökdelenlerin arasına giriş yaparsınız. New York şehir olarak farklı bölümlerden oluşur ama tabii birçok okul MANHATTAN bölgesindedir. Manhattan bölgesi de downtown (aşağı bölgesi), Midtown (orta bölgesi) ve uptown (yukarı bölgesi) olarak üçe ayrılır.Uptown’ dan Midtown bölgesine kadar ortada şehrin en büyük parkı olan yemyeşil CENTRAL PARK uzanır. Midtown’a geldiğinizde TIMES MEYDANI sizi karşılar. Downtown’a indiğinizde şehrin biraz daha rahatladığını hissedersiniz, ünlü Soho bölgesinde birçok sanat etkinliği ve değişik butikler sizi bekler. Aynı zamanda dünyaca ünlü New York Üniversitesi (NYU) burada yer almaktadır. Son zamanlarda Brooklyn bölgesi de öğrenciler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Burası da Manhattan’a göre daha ekonomik olan, Manhattan’a kolay ulaşım sağlayabileceğiniz ama Amerika’ yı keyifle yaşayabileceğiniz bir bölgedir.

New York’un dil eğitimi açısından en büyük avantajı, metropol şehirleri seviyorsanız size renkli bir hayat sunacak olmasıdır. Aynı zamanda Amerika’da bu kadar farklı kültürü aynı yerde görebileceğiniz başka bir şehir bulamazsınız. New York’ ta İngilizce Eğitimi almak isteyen öğrenciler için dezavantaj ise şehrin Türkler tarafından öncelikli tercih ediliyor olması ve hali hazırda çok fazla Türk’ün bu şehirde yaşıyor olmasıdır. Sonuç olarak İngilizceyi öğrenmek için biraz zorlanmanız gerektiğini, kendi dilinizden olabildiğince uzak kalmanız gerektiğini daha önce de dile getirmiştik.

Bunların dışında; hayat diğer şehirlere göre biraz daha pahalı olacaktır fakat aynı ölçüde konaklama gibi konularda seçenekleriniz de daha fazla olacaktır. New York çok kalabalık & kozmopolit bir şehirdir, bunu avantaj ya da dezavantaja dönüştürmek ise size kalmış. Bu arada eğitiminiz için New York’u tercih ediyorsanız, yerin altında bir şehir daha olduğunu unutmayın! Bu size ulaşım olarak kolaylık sağlayacakken, metro hatlarını çözmeniz için biraz zaman gerekebilir! New York’ a gidiyorsanız mutlaka Central Park’ ta gezmeli, Özgürlük Anıtı’nı görmeli, dünyanın en uzun binalarından olan Empire States binasına çıkmalı ve ünlü 5th Avenue, 5. caddede alışveriş yapmasanız bile boylu boyunca yürümelisiniz. New York’ ta İngilizce Eğitimi size başlamadan önce “Breakfast at Tiffanys” i izlemeyi unutmayın 🙂

New York ile ilgili daha yaşanılır bilgiler için Blog sayfamızda Benim New York Hikayem yazımızı okumayı unutmayın!

New York Dil Okulları