Calgary

Calgary’ de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler hem Türk öğrencilerin daha az olduğu bir yerde eğitim alabilir hem de daha kolay ve ekonomik bir yaşam sürebilirler.

Kanada’nın batısına doğru yer alan Calgary şehri, ülkenin en büyük 4. Şehridir ve Aberta eyaletinin de en büyük kentidir. Daha sakin, huzurlu bir yaşam sunar buna rağmen öğrencilerin de keyif aldığı bir şehirdir. Calgary dünyaca ünlü Kanada Kayalık Dağlarına sadece 80 km uzaklıktadır bu nedenle muhteşem dağ manzarasına sahiptir. Şehir merkezinde binalar geçitlerle birbirine bağlıdır, aynı zamanda “sports club” olarak geçen spor klüpleri oldukça ünlüdür. Aynı zamanda çok sayıda iş merkezi bulundurmasıyla ün yapmış bir şehirdir; Toronto’dan sonra en çok şirket merkezi burada bulunmaktadır.

Calgary, Kanada’nın en güneşli şehri olarak bilinir ve gökyüzü yılın çoğu zamanında açık ve parlaktır. Calgary şehri her yıl birçok turistin de ziyaret ettiği bir şehirdir ve Calgary Üniversitesi sayesinde öğrencilerin de fazlasıyla bulunduğu bir şehirdir. Kanada’nın Toronto’ dan sonra ticari merkezini oluşturmaya başlamıştır bu nedenle Calgary’ de dil eğitimi alan öğrenciler eğitimleri sonrasında da rahatlıkla iş hayatına atılabilmektedir.

Calgary Dil Okulları

 

OHC- Oxford House College

Kanada’da farklı şehirlerdeki okullarımız için tıklayın.