Toronto

Amerika’ nın New York’u varsa, Kanada’nın da kesinlikle Toronto’su var! Toronto, Kanada’nın en bilindik ve metropol şehridir ve Ontario eyaletinin de başkentidir. Renkli ve kozmopolit bir şehir olmasına rağmen Toronto’ da kendinizi büyük bir şehrin içinde kaybolmuş gibi hissetmezsiniz. Aynı zamanda kozmopolit yapısı sayesinde kendinizi bu şehire ait hissetmeniz ve adaptasyonunuz çok daha kolay olacaktır. Büyük gökdelenlerin olduğu binalar şehrin merkezinde, Downtown bölgesindedir. Bu bölgenin sahiline indiğinizde, karşıda Ellis Adası sizi selamlar. Midtown, yani orta bölgelere ilerledikçe binaların boyu kısalır ve yerleşim yerleri artmaya başlar. 

Ulaşım ağı tramvay, metro, otobüs ve yarı metro denilen Scarborough hızlı transit hattını içerir, yani ulaşım konusunda oldukça rahattır. Öğrenciler aylık olarak ödedikleri doldurulabilir kart ile bütün ulaşım ağlarını rahatlıkla kullanabilmektedir. Dünyanın en uzun caddesi Yonge Street de Toronto’da bulunur. Hatta Toronto Dil Okullarının bir çoğu da bu cadde üzerinde ya da etrafında yer alır. Toronto Dil Okulları, son zamanlarda uluslararsı öğrenciler tarafından da en çok tercih edilen okullardır.

Toronto Kanada’ nın sert kışlarını geçirebileceğiniz bir şehir olmasına rağmen, güneşin de yılın birçok zamanı yüzünü gösterdiği bir şehirdir. Toronto’dan dönmeden mutlaka şehir merkezindeki binaların arasında yürüyün, sahilde bir festivale katılın, Distillery bölgesinde güzel bir restoranda yemek yiyin, CN Tower‘ a çıkıp şehre bir de yukarıdan bakın  ve adaları gezmeyi unutmayın!

 

Toronto Dil Okulları