Los Angeles

Los Angeles’ ta dil eğitimi almak birçok öğrencinin hayalini süslemektedir. Los Angeles tek bir bölümden oluşmaz, şehrin belli başlı bölgeleri vardır ve aslında okullar da o bölgelere göre konumlanmaktadır. Örneğin dünyaca ünlü filmlerin çekildiği, film şirketlerine ve birçok film okuluna ev sahipliği yapan Hollywood bölgesi sahilden ortalama yarım saat uzaklıkta yer alır. Sahile doğru ise dünya üniversitelerinden biri olan UCLA (University of California, Los Angeles) ın da bulunduğu Westwood bölgesi gelir. Bir sonrası ise California sahili boyunca uzanan SANTA MONICA dır. Her bölgenin kendine göre bir özelliği vardır ve şüphesiz Los Angeles Amerika’da dil eğitimi almak için en keyifli yerlerden bir tanesidir.

Los Angeles’ ta dil eğitimi alan öğrenciler genellikle güzel havanın da tadını çıkartırlar. Genelde yıl boyunca hava güzeldir. Tatil yerini andıran bir çok bölgesi aynı zamanda güzel bir şehir hayatının dengesini taşır. Los Angeles’ ta dil eğitimi aldığınız zaman lokasyon avantajını kullanarak muhteşem California sahillerini gezme ve dünyaca ünlü Las Vegas’ ı görme şansınız da olacaktır. Bu güzel şehre gidiyorsak, duvarlarında farklı grafitilerin bulunduğu Melrose caddesini ziyaret etmeden, Venice Beach (Venice sahili) boyunca patenle ya da bisikletle gezmeden, Santa Monica’da güneşi batırmadan dönmemelisiniz! Aynı zamanda sahil boyunca ziyaret edebileceğiniz bir çok muhteşem koy olduğunu da unutmayın. Her ne kadar bizim ülkemizdekiler kadar olmasa da, California sahili boyunca bir çok beach club bulma şansınız da var. Los Angeles’ ta dil eğitimi alıyorsanız, bir diğer tavsiyemiz de bir haftasonunu araba kiralayarak Los Angeles’tan San Diego’ ya kadar bu güzel sahilleri dura dura gezmeniz olur. 

Bu sahil gezisini nasıl yapabileceğinize dair daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz BENİM CALIFORNIA HİKAYEM yazımızı okuyabilirsiniz!

Los Angeles Dil Okulları