San Diego

Amerika’nın meşhur California eyaleti her sene milyonlarca uluslararası öğrenci tarafından öncelikli olarak tercih edilmektedir. California eyaletinin şüphesiz en gözde şehirlerinden bir tanesi de SAN DIEGO’ dur. Amerika’nın batısında, güneyde, sahil boyunca yer alan San Diego şehri hem Los Angeles hem de Las Vegas’ a oldukça yakındır, bu da San Diego’ da eğitim alacak öğrencilerin çok daha fazla gezme imkanına sahip olması demektir. Diğer bir güzel avantajı ise havanın yıl boyunca güzel olmasıdır. Ilıman bir iklime sahiptir ve hiçbir zaman tam anlamıyla kış yaşanmaz. San Diego’ da eğitim alan öğrenciler neredeyse bütün bir yıl boyunca güneşli havanın da tadını çıkarırlar.

San Diego; şehrin merkezinde uzun binalar, gökdelenler görebileceğiniz gibi deniz kenarına yaklaştıkça sizde bir tatil yerinde olduğunuz hissini de uyandıracaktır. Aynı zamanda California’daki en uygun şehirlerden bir tanesidir. Ekonomik konaklama bulma şansınız California eyaletindeki diğer şehirlere göre daha yüksektir. San Diego’ da eğitim alacak öğrenciler okulların sunduğu konaklamaların dışında kendileri de yurtlarda rezervasyon yapabilmektedir. Yaşamınızı da Los Angeles ve New York tarzı şehrlere göre daha ekonomik sürdürebilirsiniz. San Diego’da eğitim alacaksanız muhteşem sahilin tadını çıkarmayı, ünlü outlerlerde (alışveriş merkezlerinde) alışveriş yapmayı ve çok yakınınızdaki Las Vegas’ı keşfetmeyi sakın unutmayın!

San Diego ve California ile ilgili daha detaylı bilgi için Amerika Gezimiz: Benim California Hikayem yazımızı okuyabilirsiniz. 

 

San Diego Dil Okulları