San Francisco

Her yıl yüzlerce öğrenci dünyanın dört bir yanından San Francisco’ da dil eğitimi almak için San Francisco’ ya gelmektedir. San Francisco şehri için rahatlıkla batının New York’u ya da Boston’ı diyebiliriz! Şehrin merkezinde etrafınızda görkemli, uzun binalar ve gökdelenler görebilirsiniz. Alışveriş merkezleri, kafeler, festival alanları kesinlikle metropol bir şehirdesiniz izlenimi verir. Fakat sahile yaklaştıkça aslında güzel bir tatil şehrinde olduğunuzu hissetmeye başlarsınız. Sahil boylu boyunca “pier” lerden oluşur ve bu denize doğru girintili yerlerde birçok aktivite imkanınız vardır. Şehir gece parlak ışıklara bürünür, gündüz ise San Francisco’ ya özgü tramvayların görüntüsü şehre otantik bir hava katmaktadır.

Deniz kenarından yukarı doğru uzanan bu şehirde hem ulaşım hem turistik amaçlı binebileceğiniz tramvaylar bulunur ve bunlar San Francisco’nun simgesi haline gelmişlerdir.  Aynı zamanda deniz kenarına gittiğinizde, deniz aslanlarını yakından görebilir, meşhur Baltazar adasındaki hapishaneyi ziyaret edebilir ve tabii ki dünyaca ünlü Golden Gate köprüsünü dilerseniz yürüyerek, dilerseniz bisikletle dilerseniz de arabayla geçebilirsiniz! San Francisco’ da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimize önemli bir tavsiyemiz ise gitmeden hava durumunu mutlaka kontrol etmeleridir. Kaliforniya bilindiği üzere yıl boyu güzel havasıyla meşhurdur, fakat San Francisco daha kuzeyde kalır ve oldukça esintilidir. Özellikle sabah ve akşam arasındaki ısı farkından dolayı sabah güneşli bir havaya uyansanız bile kat kat giyinmenizi öneririz 🙂

San Fanrcisco ve California ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz yazı gezimiz Benim California Hikayem‘ i okuyabilirsiniz!

San Francisco Dil Okulları