Natali Oral – LONDRA / INGILTERE

Aslen Edu’ya

Yurt dışında okuma süreci detaylı bir hazırlık, araştırma, sabır ve en önemlisi destek isteyen zorlu bir süreç. Önünüzde pek çok ülke, üniversite, bölüm ve şartlar var ve en önemlisi ne istediğini bulabilme ve keşfetme en zor kararlardan.

Bu yola çıkarken elimde pek çok bilgi, üniversite, şehir vardı. Ne var ki, nereden ve nasıl başlayacağımı bilemiyordum. Pek çok danışmanla görüştüm ve yurt dışı eğitimi danışma merkezine gittim. Bu süreçte görüştüğüm yerler ve danışanlar bana istediğim güveni sağlayamadılar. Aslı ile Kolektif koridorlarında aynı masada otururken tesadüfen tanıştık. Enerjisi, sempatisi ve işine hakimiyeti ile dikkat çekiyordu ve ben o gün iyi ki onunla tanışmışım diyorum. Üniversite yıllarından beri yurt dışında yüksek lisans yapma hayalim vardı ama hangi şehir veya hangi okul olabilir, pek net bir kararım yoktu. Kendi kendime araştırma yaptım, fakat detaylar, yasalar, vize işlemleri gibi faktörlere hâkim değildim. Bu faktörler ve başvuru süreçlerinin uzunluğu beni kaygılandırıyordu. Tek başıma bu süreçleri atlatabileceğimden emin değildim. Kararı verdiğim sene, işimden ayrıldım, COVID-19 süreçlerini yaşıyorduk ve ben birkaç yerle kişiyle görüştükten sonra Aslı’ya ulaştım. Hemen bir toplantı ayarladık ve covid şartları altında da olsa çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. 2 gün sonra onunla devam edeceğimin kararını verdim. Süreçte bana her anlamda çok yardımcı oldu, tek başıma olsam büyük ihtimalle pes edeceğim bir zamanda bana enerjisi, hızı ve deneyimiyle büyük bir motivasyon kaynağı oldu.

Başvurduğum her okuldan ve bölümden kabullerimin gelmesi bir yana, Londra’da en çok istediğim okul ve bölüm olan “Kings College London”dastrategic entrepreneurship & Innovation” programından da kabulüm geldi. Başarmıştık. Kabul gelince süreç bitmedi elbette. Sürecin en önemli kısmı başladı. Aslı, bu dönemde de ne yapmam gerektiğini, ödemelerden, yurt bilgilerine, okulla iletişimden, vize işlemlerine ve hatta karantina sürecine kadar bana ve aileme detaylıca bilgi verdi ve süreci profesyonel ekibi ile sorunsuz yürüttü.

ASLENEDU ekibi ve Aslı Eren bu süreçte benim en büyük destekçim ve danışmanlarım oldu. Büyük bir titizlikle sürecimi beraber hazırladık, adım adım hangi okul için ne yapmam gerektiğini belirledik ve o adımları detaylıca kontrol ederek tüm işlemleri tamamladık. Bugün, istediğim bir şehirde, bir okulda ve istediğim bir bölümde okumanın şansına sahibim ve bunun en büyük mimarları ise ASLENEDU ve Aslı Eren oldu. Umarım yurt dışında okumak isteyen herkes, bu zorlu süreçte, Aslı ve ekibi ile karşılaşma şansını elde eder.

NATALİ ORAL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir