Hello July!

Temmuz’ a kocaman bir merhaba diyelim mi? 2020 yazı şüphesiz ki hepimizin planladığından çok daha farklı geçiyor. Her şeyden önce hayatımızın, sağlığımızın, sevdiklerimizin kıymetini çok daha iyi anladığımız bir yaz geçiriyoruz. Planlar değişti, ama değiştirdiğimiz planlarımıza alıştık da. Tatil yapsak bile, sahile maskelerle inmeye alıştık, insanlardan uzak oturmaya alıştık, birbirimizle uzaktan selamlaşmaya, dezenfektanlara alıştık. Korona virüsün etkileriyle hayatımızı yeni normalde yaşamaya alıştık.

Ne olursa olsun hiçbir şey Temmuz’ un güzelliğini bozmamalı 🙂  Yaz dediğimizde aklımıza gelen şeyler hep güzel ve cezbedici değil midir? Tepede parlayan güneş, buz gibi içeceklerimiz, bitmeyen gündüz, geç kararan havayla geç saatlere kadar oturup yapılan hoş sohbetler… Yazlıklarımızda ya da tatilde olmasak da güzel. Seyahat planları da yavaş yavaş başlıyor. Yurt dışı eğitime gidemeyen planı yarım kalmış öğrenciler de yeni planlarını yapmaya başladılar bile. 2020’ nin Temmuz’u yurt dışı seyahatlerini mümkün kılamıyor bunu anladık, ama içimizi ısıtan bu yeni ayda neden ileriye dönük planlarımızı yapamayalım ki?

Bir çok ülke kapılarını açtı, bir çok konsolosluk da vize başvurularını kabul etmeye başladı. Tabii ki yavaş yavaş, sakince, takip ederek ve bilerek ilerleyeceğiz bu süreçte. Bir çok ülkede virüsün etkileri de oldukça azaldı ve çok hazırlıksız yakalandığımız bu sürece başarılı bir şekilde uyum sağladı. Umuyoruz ki yurt dışı seyahat ve eğitimleri için de hayat çok yakında güzelleşecek.

Düşünmekten, hayal kurmaktan, istemekten vazgeçmeyin. Temmuz ayının bize getirdiği tüm güzellikleri kabul edelim. Yurt dışı için yapmış olduğumuz ve ertelediğimizin planların da gelin birlikte daha güzellerini yapalım.

Herkese muhteşem bir Temmuz dileriz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir