REFERANSLAR


Ebru Çoban Kahraman

Student

“İngiltere’ye gitmek liseden beri hayalimdi. Üniversiteyi bitirip işe başladıktan sonra İngilizce’nin bana daha çok faydası olacağını anladım. Bir gün Kadıköy’de bir danışmanlık şirketine gidip İngiltere’ye dil eğitimine gitmek istediğimi söyledim, ordaki beyfendi bana “Sana asla vize çıkmaz, boşuna hayal kurma” dedi. O gün çok üzülerek oradan ayrıldım.Sonrasında yolum Aslı Hanım ile kesişti. Bana vize çıkmaz dediklerini söylediğimde tebessüm etti. Neden çıkmasın ki ? Herkes gibi benim de şansım olduğunu belirtti, bana bütün desteği sağladı. Hatta elinden gelenin daha fazlasını yapıp seni asla uzak yere göndermeyiz diyen ailemi ikna etti. Vizem ilk başvuruda çıktı ?? İngiltere’de Birmingham’a geldim ve mükemmel bir 3 ay geçirdim. O 3 ay içinde ne zaman mesaj atsam, ne zaman başım sıkışsa bir telefon uzağımda olduğunu bildim. Daha da güzeli İngiltere’de eşimle tanıştım, evlendik, düğünüm İngiltere’de oldu ve şu an İngiltere’de yaşıyorum  Ayrıca Aslı hanım benimle ilgilendiği kadar annem, babam, abim, teyzem ve dayımın vizeleriyle de ilgilendi ve onların da vizelerini aldık. Şu an da biliyorum ki ilk gün olduğu gibi hala bir telefon uzağımda. Aslı hanımcım iyi ki sizinle yolum kesişmiş! Gönül rahatlığıyla ASLEN EDU ile çalışabilirsiniz!"

Emine Sağ

Teacher

"Avustralya, Melbourne’ dan merhaba! Aslen Edu ile hayallerini gerçekleştiren şanslı isimlerden biri de benim. 8 yıllık kurumsal hayatta çalıştıktan sonra dilimi geliştirmek ve farklı deneyimler yaşamak amacıyla Avustralya hikayeme başladım ve bu yolculuğa Aslı ile çıktığım için çok şanslıyım. Benim hikayem aslında baya eskiye dayanıyor, Aslen’in ilk gönderdiği öğrencilerden biriyim diyebilirim! Erken başlamanın avantajıyla, doğru yönlendirmeler de sayesinde her işim yolunda gitti.  2 gün içerisinden vizem çıktı. Çok kolay bir süreç oldu benim için. Yaklaşık 1 yıldır Melbourne’deyim. Dil eğitimimi tamamladıktan sonra birlikte college programı da ayarladık ve eğitimime devam ediyorum. Öğrenci vizesine sahip olduğum için çalışma iznim de bulunuyor ve  çalışarak masraflarımı rahatlıkla karşılıyorum.  Aynı zamanda boş zamanlarımda da bol bol geziyorum 🙂 Farklı bir dünyada, yeni insanlar yeni kültürler yeni yerler tanımak muhteşem bir duygu! Tüm aşamada, öncesinde ve sonrasında, benimle olan Aslı’ya, Aslen Edu’ ya teşekkür ederim."

Özlem Abacı

Student

“Merhaba, ben Özlem. Bu satırları size İrlanda-Dublin’den yazıyorum. Ülkeyi keşfederek harika iki haftayı geride bıraktım bile! ASLEN ile bir tanıdığımın referansı ile tanıştım ve Aslı Hanım ile görüşmelerimiz sonucunda Dublin’e karar verdik. Vize aşaması en zorlu süreçti, 15 gunde vizemi aldik! Gitmeden yanıma alacağım belgeler, kıyafet ve ilaçlara kadar her şeye birlikte konuşarak karar verdik. Uçağa binme günüm gelmişti ve biraz gergindim ama başıma olumsuz bir şey gelirse ulaşacağım insanın bir telefon ucunda olduğunu biliyordum, bu yüzden şanslıyım… Şu an yanında konakladığım ailem çok iyi ve o konuda da şanslıyım 🙂 Dublin; küçük bir baskent, her yer birbirine yakın, sakin, güvenli olduğu için polisi çok sık göremeyeceğiniz bir ülke. Yerleşim yerleri başkente yakın olmasıyla da farklı ülkelerden öğrencilerin çok olduğu bir yer, bu avantaj ile hata yaparım korkusu olmadan İngilizce konuşabildiğiniz bir yer!! Okulum çok iyi, bir sorunum olduğunda öğretmenlerimle kolaylıkla irtibata geçebiliyorum. Kısacası ASLEN ile Dublin’e gelmem hayatımda aldığım en doğru kararlardan biriydi. Tanıştığım andan, şu zamana ve Türkiye’ye dönene kadar saat kaç olursa olsun problemlerimde, normal bir anımda bile yanımda olduğu için çokkk teşekkür ederim ??”

Yasemin Akçal

Student

"Merhabalar! ASLEN EDU aracılığı ile İspanya’ da çok keyifli bir yurtdışı eğitim deneyimim oldu. Bu yaz 4 hafta Barcelona’daydım. Okulda hangi milletten öğrenciler ağırlıklı, eğlence odaklı mı yoksa disiplinli bir kurum mu, konaklama okula ve merkeze yakın mı… Aslı Eryıldır ile birlikte A’dan Z’ye bütçeme göre bütün seçenekleri değerlendirdik. Eş zamanlı olarak vize başvurumu yaptık ve evrak hazırlama sürecine geçtik. Nispeten bir tık sancılı geçen vize aşaması hiç bir pürüz çıkmadan sonuçlandı ve kendimi bence çok özel bir ruhu olan Barcelona’da buldum. Sahilleri, mimarisi, insanı, mutfağı, festivalleri ve ekleyebileceğim yüzlercesi... Bol Gaudi’ li ve Sangria’ lı muhteşem bir yaz geçirdim. İspanyolcamı geliştirdim, salsa öğrendim, çok güzel arkadaşlıklar kurdum ve harika bir kültür tanıdım. Ogrencisini iyi tanıyıp en doğru şekilde yönlendirmesi, titiz çalışması ve çözüm üretici tavrı icin Aslı hanıma & Aslen’e çok çok teşekkür ederim. Umuyorum ki tekrar görüşürüz. Sevgiler :)”

Muhammed Raşid Sakur

Student

"Herkese Merhaba! Ben Raşid, size Dublin’ den yazıyorum. Dublin’ de ikinci ayımdayım ve burada bulunduğum sürece ve gelmeden önceki süreçlerle ilgili bilgi vermek isterim. Yurt dışında eğitim almaya karar vermiştim fakat hangi ülke benim için en ideal olanıydı karar veremiyordum. Bir yakınımın tavsiyesiyle ASLEN EDU ile tanıştım. Kafamda bir çok soru işareti vardı… Hangi ülke? Yapabilir miyim? Oradaki yaşama uyum sağlayabilecek miyim? Bir sorun yaşadığım da ne yapacağım? Aslı Ablam ile sözlerime başlıyorum çünkü onu artık bir ablam olarak görüyorum ve o da beni bir kardeşi olarak görüyor 🙂 Birlikte her şeyi konuştuk ve hazırlamamız gereken her şeyi çok kısa sürede hazırladık. İrlanda’ ya vardığımda tabi ki bazı sorunlarım oluyor fakat ne zaman bir sorunum olsa Aslı Abla hemen problemi çözüp ortadan kaldırıyor ve varlığını sürekli yanımda hissettiriyor bir koruyucu melek gibi 🙂 Dublin eğitim için çok ideal bir yer ve geleli çok olmamasına rağmen ingilizcemde çok ilerleme kaydettim. Dublin’ e gelerek ben sadece İngilizce öğrenme şansı ve yurtdışında yaşama tecrübesi değil aynı zamanda bir abla kazandım. Bu deneyimi bana yaşattığı için ASLEN’ e, varlığını eksik etmeyen Canım Ablama çok teşekkür ederim."

Özlem Ödemiş

Student

"Herkese Merhaba, bu yaz tatilinde Aslen Edu aracılığıyla İngiltere'nin Newcastle şehrine gittim ve muhteşem zaman geçirdim! özellikle Newcastle şehrini seçtim çünkü orada Türkler daha az olduğundan pratik yapma şansım güney şehirlerine oranla daha yüksekti. Newcastle tam bir öğrenci şehri ve yaşam şartları daha uygun, maddi bakımdan sizi çok zorlamaz. Ayrıca çok göç almamış bir şehir oldugundan sıklıkla İngilizlere konuşma şansınız oluyor, bu da Ingilizce pratiğinizi arttıracaktır. Aynı zamanda belirtmek isterim, ASLEN Edu ve Aslı hanım  sabırlı ve başladığı işi başarıyla bitirmek için büyük bir enerjiye sahip. Sabırlı dedim özellikle, çünkü yurtdışında bir eğitim alacaksanız gercekten çok sabırlı bir acentanız olması lazım, çünkü tüm o evrakları bir araya getirmek, okulla sürekli iletişim halinde olmak ve her yeni bilgiyi öğrenciye aktarmak gerekiyor. Benim gibi sürekli soru soran bir öğrenci olunca iş daha da zorlaşıyor ? Şunu söyleyebilirim; bu süreçte kendinizi “değerli” hissedeceksiniz çünkü aşırı ilgili ve size değer veren bir kurumla çalışacaksınız. Aslen Edu'ya bu deneyimdeki katkıları için çok teşekkür ederim…"

İbrahim Can

Student

“Merhaba Ben İbrahim Can. Şu an İrlanda Dublin’ deyim daha ilk haftam ve hala heyecanlıyım. Bu heyecanı yaşamama vesile olan ASLEN’ e çok teşekkür ediyorum. Herhangi bir problem yaşadığımda bir telefon kadar yakın olduğunu biliyorum ve muhteşem bir sekiz ay geçireceğimi düşünüyorum… Bazen radikal kararlar almanız gerekir, ben bu adımı attım ve yanımda Aslen & Aslı Hanım vardı, her şey için tekrar teşekkürler 🙂 ”

Azra Soyutemiz

Student

"Herkese selam! Ben Azra. Lisede İngilizce hazırlık senemi bitirdikten sonra yaz tatilimi Londra’da değerlendirmek istedim çünkü İngilizce konuşmam istediğim kadar iyi değildi. Ailemle birlikte araştırma yapmaya başladık ve bir aile dostu sayesinde Aslı Abla ile tanışmak için Bursa’dan İstanbul’ a gittik. Seçenekleri birlikte değerlendirdik ve 2 hafta Londraya karar verdik, şehrin merkezinde bir yurtta kalacak ve 5 dakika yürüme mesafesindeki bir üniversitede eğitim alacaktım.  Her şey tam da hayallerimdeki gibi oldu. Aslı abla bana ve aileme her konuda yardım etti. Vize almaktan, bavulumu hazırlamaya, polise ne diyeceklerime kadar her şeyi detaylı bir sunumla anlattı. Kafamızdaki soru işaretleri silindi ve gitme zamanı geldiğinde asla panik olmama gerek yoktu. Hiçbir sıkıntı çıkmadan Londra’ya gittim, havaalanından transferim beni aldı ve yurduma yerleştim. Londra tam da yaşanacak bir yer, her yer inanılmaz güzeldi! 2 hafta boyunca birçok arkadaş edindim, İngilizce konuşmam gelişti, kendi başıma yurt dışına gelmiştim ve orada yaşıyordum, her şeyi kendim yapıyordum. Döndüğümde 15 yaşında bunları başarabildiğim için çok mutluydum. Gerçekten her şey beklediğimden de güzeldi. Yemekler, dersler, geziler hepsi mükemmeldi. 2 hafta sonunda ağlayarak oradan ayrıldım. Dünyanın her yerinden çok güzel arkadaşlar edindim, çok yer gördüm, dilim gelişti ve çok büyük bir tecrübe edindim ve bunların hepsi ASLEN sayesinde oldu. Asla o 2 haftayı unutamayacağım.  Tekrar gitmek için şimdiden sabırsızlanıyorum. Her şey için Çok teşekkürler!"